Delhi University College zwrócił swoją uwagę w kierunku cyfrowych kart identyfikacyjnych dla studentów, które mogą być również wykorzystywane do dokonywania płatności bezgotówkowych na uczelni, jak podał raport Asian Age

 

 

Dwa miesiące temu Laxmibai College uruchomił karty cyfrowe, które są wyposażone w chip identyfikacji radiowej (RFID). Studenci mogą korzystać z nowych kart tożsamości cyfrowej również, aby zapłacić za takie zobowiązania, jak kary biblioteczne oraz opłaty za produkty spożywcze.

Biorąc pod uwagę niedawne wprowadzenie w tym kraju zakazu używania największych banknotów  o nominale 500 i 1 000 rupii, nowa cyfrowa karta płatnicza będzie przydatna wielu studentom. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie pomoże złagodzić niedogodności finansowe w Indiach.

 
Dopiero niedawno indyjski minister finansów wezwał banki do wspierania bankowości cyfrowej jednocześnie stwierdzając, że waluty cyfrowe staną się “nowymi normami.”

Studenci Laxmibai College już mogą korzystać z limitów w wysokości od 500 do 5 000 rupii.

 
Inne uczelnie są również działają w oparciu o system e-płatności, dostępny dla studentów w celu płacenia za różnego rodzaju usługi. Należą do nich: Sri Ram College of Commerce, Kamla Nehru College Ramjas College i Sukhdev Singh College of Business.

 
Przemawiając na Asian Age, 23-letni student, Shivam Dewan, mówił o swojej kawiarni, Xchange Over Coffee (XCO), która akceptuje książek w ramach zapłaty za żywność i napoje. Powiedział:

– Akceptujemy książki, zarówno beletrystykę, jak i non-fiction, oczywiście w dobrym stanie. W zamian wydajemy darmowe posiłki. Promujemy barter zamiast kupowania.

Wzrost waluty cyfrowej w Indiach

Indie przeżywają ogromną falę zainteresowania Bitcoin. To nasiliło się ono w związku z niedawną demonetyzacją najpopularniejszych banknotów. W wyniku tego działania sprzedaż Bitcoin wzrosła na kilku giełdach w ciągu ostatnich kilku tygodni. Choć kraj ten korzysta już z sieci cyfrowych, niekiedy zbliża się do możliwości zarezerwowanych tylko dla społeczeństwa bezgotówkowego, to demonetyzacja może ostatecznie popchnąć go w stronę społeczeństwa, które będzie dokonywać więcej transakcji cyfrowych. To może być dobre i dla Indii, i dla Bitcoin.

08.12.16