Główni deweloperzy Ethereum zaplanowali spotkanie przed poddaniem sieci Ethereum kolejnej aktualizacji, mającej nastąpić 16 października

 

 

 

09.10.2017

Prowadzona przy użyciu Google Hangouts o godzinie 14:00 UTC dyskusja koncentrowała się na zapewnieniu, aby wszyscy użytkownicy i dystrybutorzy oprogramowania Ethereum uaktualniali swoje oprogramowanie w taki sposób, aby uniknąć niezamierzonych podziałów sieci. Aby fork mógł wystąpić na wszystkich węzłach równomiernie, muszą uwzględnić niezbędne zmiany, które towarzyszą uaktualnieniu – zwanym Byzantium – oraz wyzwalaczowi na bloku 4 370 000, które będzie oznaczało oficjalne przejście na nowy kod.

Po ukończeniu hard fork wprowadzi uaktualnienia Ethereum, przykładowo przyspieszając pracę sieci z mniejszą liczbą ograniczeń danych. Ponadto Byzantium – które stanowi pierwszy z dwóch wydań w szerszym uaktualnieniu Metropolis – przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i wdrożenia nowych zmiennych, które mogą utorować drogę do zwiększenia prywatności w sieci.

W przeszłości udoskonalenia okazały się bardziej skomplikowane, a deweloperzy spodziewają się, że deweloperzy, którzy jeszcze nie wydali aktualizacji oprogramowania, wykonają to w przyszłym tygodniu. Już teraz najbardziej popularny client sieci, Go Ethereum (Geth), opublikował jego aktualizację.

Spotkanie ujawniło jednak pewne problemy. Zdano sobie sprawę, że niektórzy programiści zapomniali przetestować oprogramowania pod kątem niższego poziomu trudności w miningu, który zostanie wprowadzony wraz z Byzantium. Pomimo tego, że od teraz do końca forka deweloperzy nie planują spotkań, programiści pozostawili otwarte drzwi dla nagłych i pilnych spotkań i rozmów.