Bankomaty Bitcoin coraz częściej stają się zbędne. Innowacyjni usługodawcy Bitcoin i firmy przekształcają istniejącą bankowość i bankomaty publiczne w maszyny obsługujące Bitcoin, instalując swoje oprogramowanie

 

 

W krajach takich jak Tajwan, Korea Południowa, Filipiny i Szwajcaria, użytkownicy mogą znaleźć dosłownie wszędzie sklep spożywczy, bank i biletomat metra lub bankomat z opcją BTC. Firmy z jego sektora rozwijają oprogramowanie, które ma zastosowanie w istniejących bankomatach i które pozwala użytkownikom na wykorzystanie urządzeń znajdujących się w całym kraju, aby nabyć lub zbyć jednostki tej waluty cyfrowej.

 

W rezultacie, bankomaty tylko dla BTC staja się zbędne, ponieważ nie ma już potrzeby produkowania maszyn specjalnie dla tej waluty. Proces produkcji bankomatów jest kosztowny i czasochłonny, a żeby zainstalować ich tysiące i zapewnić niezbędny poziom płynności Bitcoin, producenci muszą wydawać miliony na inwestycje. Nawet wtedy pojawiają się opłaty eksploatacyjne oraz koszty pracy fizycznej – trzeba wypełnić bankomaty gotówką.

 

Najpopularniejsza maszyna Bitcoin znajdująca się w największym centrum handlowym w Seulu, w Korei Południowej, została usunięta z powodu braku dochodów i zwiększających się opłat eksploatacyjnych.

 

Coinplug, startup, który stworzył bankomat BTC, posiada ponad 10 000 bankomatów w sklepach w Korei Południowej. W ciągu kilku tygodni, firma ta zainstalowała w swoich maszynach oprogramowanie w całym kraju, tworząc tysiące bankomatów BTC, z których lokalni użytkownicy mogą korzystać, aby z łatwością zakupić lub sprzedać Bitcoin.

 

Coins.ph na Filipinach przeprowadził podobne działanie. Jedną kluczową różnicą było to, że zamiast partnerstwa z poszczególnymi producentami bankomatów, Coins.ph współpracuje z Bankiem Bezpieczeństwa i innymi wiodącymi grupami bankowymi, aby użytkownicy mogli zarobić  przy użyciu bankomatów bankowych. Ponieważ bankomaty banku można znaleźć w każdym regionie, mieście, miasteczku i wiosce na Filipinach, partnerstwo Coins.ph z lokalnymi bankami oferuje bezprecedensowy napływ  użytkowników BTC.

16.02.2017