Dom aukcyjny w Wielkiej Brytanii i Irlandii Wilsons Auctions zorganizuje swoją pierwszą aukcję Bitcoinową pod koniec lutego, zgodnie z umową z belgijskim rządem federalnym

 

22.02.2019

 

Aukcja ma na celu sprzedaż całkowitej kwoty około 430 tys., dolarów w kryptowalutach, które zostały wcześniej przejęte przez policję w Belgii w wyniku przypadku handlu narkotykami dotyczącego korzystania z usługi Darknetu.

24-godzinna aukcja internetowa rozpoczyna się 28 lutego o godzinie 12.00 i zakończy się 1 marca.

Wilsons Auctions twierdzi, że podzieli całkowitą ilość krypto (315 monet) na kilka części. Według firmy obsługującej wydarzenie, kwota ta obejmuje 104,99 BTC, Bitcoin Gold i Bitcoin Cash. Bitcoiny będą zawierać od 0,5 do 4 BTC, podczas gdy BTG i BCH będą zawierały więcej monet.

Dodatkowo, firma zamierza sprzedać BTC na aukcji rządowej bez zobowiązań w Belfaście, w Irlandii Północnej, 28 lutego. Kwota monet nie została ujawniona w ogłoszeniu.

Dyrektor ds. Odzyskiwania aktywów Wilsons Auctions, Aidan Larkin, oświadczył, że aukcja jest gotowa zaoferować innym rządom i organom ścigania na całym świecie zaufane rozwiązanie i wsparcie w sprzedaży zajętych kryptowalut.

Wcześniej w tym roku Wilsons Auctions przeprowadziło licytację Monero z oferentami w 69 krajach na całym świecie. W tym czasie aukcja sprzedała 167,7 XRM przejęte przez organy ścigania w Wielkiej Brytanii.

Aukcje są dość często wykorzystywane do sprzedaży zajętych krypto, a Stany Zjednoczone są jednym z pierwszych krajów, które podchodzą do problemu. Fiński rząd przeprowadził podobną aukcję w ubiegłym roku, sprzedając około 2000 BTC, które zostały przejęte w 2016 roku.

Źródło obrazu: 123rf.com