SolarisBank i Stuttgart Exchange Group wspólnie opracowują infrastrukturę do wymiany kryptowalut

 

13.12.2018

 

Giełda w Stuttgarcie, założona w 1860 roku, jest drugą co do wielkości giełdą w Niemczech i dziewiątą pod względem wielkości w Europie. Z kolei Solaris Bank jest niemiecką firmą fintech założoną w 2015 roku, posiadającą licencję bankową i oferuje usługę “Banking as a Platform”

Ta informacja idzie w parze z planami ogłoszonymi przez giełdę w maju, aby wypuścić aplikację do handlowania kryptowalutą bez opłaty.

Kryptogiełda dwóch spółek, która ma zostać uruchomiona w pierwszej połowie 2019 roku, będzie miała Solaris Bank jako platformę bankową giełdy.

Roland Folz, dyrektor generalny SolarisBank, oświadczył, że niezawodna i wydajna platforma transakcyjna jest elementarnym wkładem w ich wizję hybrydowego świata finansowego zarówno z fiatami, jak i kryptowalutami.

W komunikacie prasowym zaznaczono, że Bitcoin i Ethereum będą dostępne do handlu na giełdzie zarówno przez inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych. Jak również, platforma ICO, która została ogłoszona w sierpniu, jest w trakcie opracowywania do wymiany. Tokeny wprowadzone na platformie będą również mogły być zbywalne na rynkach wtórnych.

Ten projekt jest częścią inicjatywy SolarisBank “Blockchain Factory”, która oferuje swoim klientom specjalistyczne konta przeznaczone dla firm Blockchain.

VPE WertpapierhandelsBank AG (VPE), niemiecki bank handlu papierami wartościowymi, również nawiązał współpracę z Solaris Bank. Celem partnerstwa jest uruchomienie usługi obrotu kryptowalutami dla inwestorów instytucjonalnych.

Bitwala, niemiecki startup kryptobankowości obsługiwany przez SolarisBank, poinformował również, że otworzył dla biznesu 40 tys., wstępnie zarejestrowanych klientów, którzy uzyskają dostęp do kont depozytowych Bitcoin i euro.

Korzystając z licencji bankowej SolarisBank, fundusze euro będą chronione do kwoty 100 tys., euro i będą nadzorowane przez dwóch niemieckich regulatorów bankowych, BaFina i Bundesbank.

Źródło obrazu: 123rf.com