Celem jest samoregulacja w brytyjskim przemyśle kryptowalutowym

 

14.02.2018

 

 

CryptoUK składa się z globalnych platform handlu i usług kryptowalutowych: Coinbase, eToro, CryptoCompare, CEX.IO, BlockEx, CoinShares i CommerceBlock, jak wspomniano na oficjalnej stronie organizacji.

Zeeshan Feroz, CEO Coinbase UK, powiedział:

Podstawą jest działanie ramię w ramię z rządem. Regulacje są nieuchronne- i dobrze.

CryptoUK zamierza współpracować z rządem Wielkiej Brytanii w celu przestrzegania kodeksu postępowania, który pomoże zapobiegać praniu brudnych pieniędzy i innym nielegalnym działaniom obejmującym Bitcoin i inne kryptowaluty, a także lepiej chronić klientów. Jednak grupa nie zaoferuje ICO, która jest obszarem przemysłu kryptowalutowego, który otrzymał krytykę od organów regulacyjnych na całym świecie.

Przewodniczący CryptoUK i dyrektor zarządzający eToro Iqbal Gandham oświadczył, że nowy organ samoregulujący dąży do “promowania najlepszych praktyk i współpracy z rządem i organami regulacyjnymi”, dodając, że firma może stać się “wzorem tego, jak będą wyglądały przyszłe projekty regulacyjne”

W zeszłym tygodniu szef amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission, Brian Quintenz, zasugerował, że społeczność kryptowalut powinna stworzyć swój własny system regulacyjny lub organizację samoregulacji (SRO), aby uniknąć “twardej rządowej ręki”.