Dyrektor największego rosyjskiego banku państwowego, Herman Gref, powiedział, że rządy nie oddadzą swojej scentralizowanej roli w tworzeniu pieniądza

 

05.07.2018

 

Przemawiając do reporterów podczas międzynarodowej konferencji Astana Finance Days w stolicy Kazachstanu 4 lipca, Herman Gref z firmy Sberbank powtórzył swoje uwagi wielokrotnie na temat przyszłej roli kryptowalut w gospodarce.

“Czy widzę perspektywę globalnego wykorzystania kryptowalut jako alternatywy dla pieniądza fiducjarnego? Nie widzę tego i powiedziałem to wiele razy. Nie sądzę, że państwo jest gotowe do uzyskania swojej scentralizowanej roli w emisji papierów do innych zdecentralizowanych instytucji”

Słowa Grefa zasadniczo odzwierciedlają trwającą metamorfozę statusu regulacyjnego kryptowaluty w Rosji. W tym tygodniu upływa termin, w którym nowe przepisy stają się prawem, które czyni z kryptowaluty odrębną klasę aktywów pozbawioną statusu prawnego środka płatniczego.

Sberbank zaczął jednak zwiększać swoją interakcję z kryptowalutami w okresie poprzedzającym nową regulowaną erę, ujawniając w zeszłym miesiącu plany uruchomienia funduszu inwestycyjnego opartego na kryptowalutach.