W wywiadzie udzielonym 5 czerwca, Adena Friedman, prezes i dyrektor generalny Nasdaq Inc., powiedziała, że ​​kryptowaluty są “szczycie popularności” i mogą stać się “elementem finansowym Internetu”

 

06.06.2018

 

Mówiąc o tym, jak Nasdaq patrzy na przełomowe technologie i instrumenty, takie jak kryptowaluty, Friedman powiedziała, że korporacja podejmuje zorientowane na badania podejście do tego, kiedy i czy chce brać udział w cyfrowych walutach. Friedman powiedziała, że wierzy, iż konstrukcja kryptowaluty staje się jednym z elementów, które firma może zrozumieć i ma potencjał, by stać się finansowym elementem Internetu.

Friedman stwierdziła, że waluta cyfrowa jest “bardzo spekulacyjną klasą aktywów”, która nie ma naturalnej podstawy ani celu w kontekście handlu międzynarodowego. Spekulowała, że ​​kiedy kryptowaluty staną się dojrzalsze, zapewnią “bardziej płynny sposób na handel”. Dodała, że ​​chociaż nie wiedziała, która kryptowalutowa “stworzy taką możliwość”, wierzy, że z biegiem czasu “będzie to użyteczne”

Friedman powiedziała, że kryptowaluty są na “szczycie popularności” z dużą liczbą graczy w branży. Nasdaq, znalazła okazję do większego zaangażowania się w branżę poprzez dostarczanie technologii nadzoru i informacji rynkowych do niektórych giełd.

Friedman omawiała również Blockchaina, mówiąc, że choć technologia jest dość skalowalna, w chwili obecnej nie może być wystarczająco skalowalna, aby wesprzeć ich bardzo wysoki wolumen handlu, chociaż powiedziała, że ​​może nadal wspierać niektóre rynki. Friedman dodała:

“Istnieje ogromna nieefektywność w przypadku papieru zamiast automatyzacji, gdzie istnieje bardzo słaba ewidencja i wszystko leży w szufladzie gdzieś, jak prywatne papiery wartościowe. Musimy więc wdrożyć Blockchaina na rynku prywatnym, gdzie można znaleźć naprawdę długie cykle rozliczeń a Blockchain może je skrócić”

Prezes powiedziała, że ​​widzi znaczące możliwości, w których Blockchain jest odpowiedni, stwierdzając:

“Wydaje mi się, że jest to fascynująca technologia, która może w dłuższej perspektywie być dość uciążliwa. To jest trudne do wdrożenia, ponieważ wymaga jednoczesnego wdrożenia całej sieci, ale myślę, że to coś z czasem może stać się bardzo interesującą siłą naszego biznesu”

W kwietniu Friedman powiedziała, że rynek giełdowy może stać się platformą do handlowania kryptowalutami w przyszłości, jeśli rynek stanie się bardziej uregulowany, mówiąc, że “z pewnością Nasdaq rozważy możliwość stania się z czasem giełdą kryptowalutową”