Yoshitaka Kitao, dyrektor generalny japońskiego giganta usług finansowych SBI Holdings, wyróżnił Ripple (XRP) i konsorcjum Blockchain R3 jako powody do optymizmu co do przyszłości branży krypto

 

20.02.2019

 

SBI Holdings jest aktywnym partnerem firmy Ripple za pośrednictwem ich wspólnego przedsięwzięcia “SBI Ripple Asia”, ustanowionego w celu promowania korzystania z XRP na azjatyckich rynkach finansowych w 2016 roku.

W swoim wywiadzie dla Coin Post Kitao podkreślił, że przedłużający się kryzys rynku kryptowalutowego nie może być uważany za koniec branży i że SBI intensywnie pracuje nad przysposobieniem XRP wśród instytucji finansowych.

Potwierdził, że rzeczywiste zapotrzebowanie na wykorzystanie aktywów w transgranicznych przekazach pieniężnych i rozliczeniach jest już w toku i będzie nadal rosnąć – wskazując na wykorzystanie przez Santander platform xCurrent i RippleNet do płatności międzynarodowych jako wzorcowego przypadku.

Kitao wyraził również pozytywne uwagi w odniesieniu do konsorcjum Blockchain R3 – którego SBI jest członkiem, a także podobno największym zewnętrznym udziałowcem – i platformy rozliczeniowej R3 Corda.

Wracając do rozstrzygniętych już sporów prawnych między R3 a Ripple, Kitao powiedział, że zachęcił dwóch byłych rywali “do współpracy przy wspólnym przedsięwzięciu i był optymistyczny w kwestii potencjału technologii Corda Settler – uniwersalnej platformy rozliczeń płatności R3, która zaprezentowała XRP jako pierwszą obsługiwaną kryptowalutę w grudniu.

Kitao powiedział, że ma nadzieję, że Japonia zainicjuje regulację kryptowalut i będzie aktywnie działać na innych rynkach globalnych, takich jak Stany Zjednoczone. Zauważył, że SBI oczekiwał na większą jasność legislacyjną ze strony japońskiego organu nadzoru, Agencji Usług Finansowych, przed uruchomieniem własnego funduszu kryptoo dla inwestorów instytucjonalnych.

Źródło obrazu: 123rf.com