Phillip Nunn stwierdził, że nadal wierzy, że Bitcoin osiągnie w tym roku 60 tys., dolarów. Dyrektor generalny The Blackmore Group i Wealth Chain Group potwierdził swoją styczniową prognozę ceny

 

18.06.2018

 

Nunn podczas wydarzenia Tech Manchester w KPMG. Stwierdził, że nadal bardzo wierzy w rokowania, które złożył w styczniu. Na początku roku przewidział, że Bitcoin osiągnie w pewnym momencie w 2018 roku 6 tys., dolarów, jak i 60 tys., dolarów później.

“Cóż, z pewnością niedługo zobaczymy 6 tys., dolarów, prawda?” To pewnie za kilka godzin”

Następnie zajął się ekscytującym zakończeniem swoich przewidywań:

“Prognozy opierały się przede wszystkim na zmienności rynku, której doświadczamy obecnie. Myślę, że to naprawdę oczywiste. Całkowicie podtrzymuję moje przewidywania”

Następnie porównał przestrzeń kryptowalut do bańki dotcom. Podkreślił, że rynek kryptowalut jest zasadniczo rezerwą wcześniejszej awarii, ponieważ pieniądze znajdujące się obecnie w Bitcoinie i innych kryptowalutach były “z tłumu”. To dla Nunna wyjaśnia wiele skrajnych wahań związanych z cenami kryptowalut:

“Wszystkie pieniądze, które istnieją obecnie w kryptowalutach, pochodzą od społeczeństwa, więc wszystko zależy od nastrojów na rynku. Powódź złych wiadomości może wstrząsnąć rynkiem, podobnie jak regulacje. Branża jest tak mała, że ​​istnieje manipulacja na rynku”

Nunn mocno wierzy w transformacyjną moc technologii Blockchain. Posuwa się aż do stanu, w którym potencjalnie zakłóca każdy przemysł na świecie. Uważa także, że zdecentralizowana organizacja jest drogą przyszłości.

Podczas wczorajszego wywiadu Nunn stwierdził, że często rozmawia z bankami, instytucjami finansowymi i funduszami hedgingowymi. Twierdzi, że wszyscy chcą się zaangażować w kryptowalutę, ale walczą o znalezienie odpowiedniego punktu wejścia:

“W tej chwili nie ma punktu wejścia. Jeśli jesteś funduszem emerytalnym z pulą 5 miliardów funtów i chcesz zdobyć 5 procent pozycji w krypto, to naprawdę będziesz wkurzał inwestorów z powodu zmienności ceny”

Przedsiębiorca kryptowalutowy i mówca publicznie stwierdzili, że nie ma już infrastruktury niezbędnej do wejścia na rynek instytucjonalnych graczy. Jednak firmy, próbują to zmienić za pomocą nowych produktów skierowanych do instytucji finansowych.

Kiedy Nunn został poproszony o skomentowanie reszty rynku kryptowalut, przyznał, że uważa, że ​​większość cyfrowych zasobów istniejących dziś, zniknie w nadchodzących latach. Jednak dla Nunn największe kryptowaluty według kapitalizacji rynkowej nigdzie się nie wybierają.