Od aktywacji Segregated Witness, cena Litecoina stale wzrasta i oliwy do ognia dołożyła jeszcze południowokoreańska giełda, która rozpoczęła wspieranie tej kryptowaluty

 

 

 

Od aktywacji Segregated Witness, cena Litecoina stale wzrasta i oliwy do ognia dołożyła jeszcze południowokoreańska giełda, która rozpoczęła wspieranie tej kryptowaluty w ostatnich dniach, twórca Litecoina i dyrektor inżynierii Coinbase, Charlie Lee, ujawnił, że Bithumb – największa giełda kryptowalutowa w Korei Południowej – uruchomiła pełne wsparcie dla handlu LTC. Niemal od razu po ogłoszeniu ze strony Bithump, dzienny wolumen sprzedaży Litecoina wzrósł z 80  do 174 milionów dolarów. Dodatkowo, w przeciągu kilku kolejnych dni, Bithum zacementował swoją pozycję jako trzecia największa giełda LTC na świecie.

 

God bless Asia!

 

Według różnych serwisów, do których należy choćby CoinMarketCap, Bithumb zawdzięcza te stanowisko przetwarzaniu 8,3 procenta dziennego obrotu LTC. Aktualnie, dzienny wolumen sprzedaży Litecoina w serwisie Bithumb jest wyceniany na około 14,5 miliona dolarów, czyli więcej niż w przypadku BTC-E i Bitfinex. 5 maja ujawniono także, że Korea Południowa stała się największym rynkiem dla Ehtereum, którego sprzedaż warta jest tam 105 milionów dolarów, czyli 21% udziału w całym rynku.

 

Cointelegraph przypisał ten dynamiczny wzrost Ethereum do obaw lokalnej społeczności na temat skalowalności Bitcoina i zhakowania kilku giełd. Zostało to potwierdzone, kiedy jedna z południowokoreańskich giełd Yapizon padł ofiarą ataku, na co odpowiedzią był znaczny wzrost zainteresowania LTC notowany przez giełdy. Kim wyjaśnił, że niektóre grupy społeczne rozważają inwestycję w Litecoin, co tłumaczy, dlaczego rynek tej kryptowaluty w Bithumb odczuł wzrost dziennego obrotu.

 

Mimo tego, że ciężko jest ocenić skalę efektu integracji LTC na łamach Bithumb, można z całą pewnością powiedzieć, że wzrasta optymizm wśród analityków na temat przyszłości Litecoina i jego podejścia do skalowalności.

 

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.

09.05.2017