Ostatnie tygodnie doskonale prezentują zmienną naturę Bitcoina – jeszcze w marcu najpierw cieszyliśmy się rekordowym wyżem, później płakaliśmy podczas spadku do 908 dolarów, teraz zaś ponownie na twarze entuzjastów BTC zawitał uśmiech, bowiem największa na świecie kryptowaluta może wkrótce osiągnąć wartość 2000 dolarów

 

 

Pamiętając, że w maju Bitcoin może natrafić na co najmniej kilka przeszkód w swobodnym wzroście, aktualnie cieszymy się jego wartością na poziomie 1667 dolarów. Wybory we Francji, decyzja Indii na temat kryptowalut, smażony przez SEC osąd w sprawie krypto-ETF, wciąż zablokowane wypłaty w chińskich bankach… Dzieje się dużo i ciężko określić, jak przebieg sytuacji może wpłynąć na wartość Bitcoina.

 

Poprzeczka ustawiona wysoko

 

Póki co jednak, Bitcoin, spoglądając na niego z szerszej perspektywy, na pewno nie tanieje. Zawdzięczamy to coraz bardziej zaawansowanemu zainteresowaniu ze strony czołowych inwestorów, którzy powoli przestają ukradkowo spoglądać na BTC. Spowodowane jest to prawdopodobnie docierającym do nich wnioskiem, że szansa na wskoczenie na statek technologii o takim potencjale może się już im nie zdarzyć. Z oscylującą w okolicy 51 miliardów dolarów całkowitą kapitalizacją rynkową, potencjał rynkowy dla kryptowalut przedstawia się w coraz pełniejszej krasie. Każdego dnia przedstawia się nowe, innowacyjne wykorzystania dla kryptowalutowej technologii i coraz więcej osób angażuje się do wypromowania Bitcoina i jego kuzynów w mainstreamie.

 

Stopniowo, rynek zmierza po kolejną „dwudziestkę” miliardów dolarów, która prawdopodobnie przyklepałaby zainteresowanie ze strony grubych ryb biznesu. Wciąż jednak, większość tych, którzy są w stanie z łatwością pozwolić sobie na co najmniej jednego, całego Bitcoina, jeszcze się nim nie zainteresowali. Biorąc jednak pod uwagę zainteresowanie, jakie BTC generuje w ostatnich miesiącach, zdaje się to jedynie kwestią czasu.

 

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.

08.05.2017