Międzynarodowa korporacja zajmująca się globalnym handlem elektronicznym “poważnie rozważa” kryptowaluty jako metodę płatności

 

13.02.2018

 

Według Cutlera portal e-commerce może przyjmować kryptowaluty jako płatności. Kierownictwo zasygnalizowało, że serwis eBay analizuje waluty cyfrowe, ale nie jest jeszcze gotowy, aby je zaakceptować. Cutler stwierdził:

Jest to trend, o którym wszyscy mówią, ale niestety w serwisie eBay obecnie nie akceptujemy Bitcoin jako formy płatności. Poważnie rozważamy ten ruch, ponieważ kryptowaluty stają się coraz bardziej powszechne

Serwis eBay ogłosił swój plan rezygnacji z serwisu PayPal jako opcji płatności ze swojej strony internetowej, odnosząc się do słabego wyniku PayPal na giełdzie (PYPL). W dniu 31 stycznia 2018 r. firma Cutlera ogłosiła, że ​​podpisała porozumienie z Adyen, spółką usług płatniczych w Amsterdamie, która miałaby stać się głównym obsługującym serwis eBay. Co ważniejsze, Adyen współpracował również z BitPay, popularną platformą płatności kryptowalut, która umożliwi wszystkim klientom Ayden korzystanie z ich usług.

Istnieje zatem możliwość, że serwis eBay może akceptować kryptowaluty ze względu na współpracę z Adyen.

Kryptowaluty zyskują globalną popularność, a obecna kapitalizacja rynkowa wynosi 433 miliardy dolarów. Początkowo bitcoin miał zastąpić fiat i stać się walutą jak każda inna. Jednak ze względu na problemy z przeciążeniem sieci większość entuzjastów kryptowalut traktuje je bardziej jako pewnego rodzaju zasób wartości.

Pomimo tych trudności skalowania, wzrost cyfrowej waluty spowodował powstanie wielu współczesnych sieci płatniczych, takich jak PayPal. Co ciekawe, Max Levchin, współzałożyciel Paypal, w przeszłości powiedział:

To genialny pomysł, fantastyczna technologia, ciekawy temat do spekulacji

Na dziś prezes eBay Americas Scott Cutler uważa, że jego firma nie jest gotowa na tak duży ruch, ale realnym wydaje się wprowadzenie płatności w kryptowalucie do 2020 roku.