Ogólna wartość rynku kryptowalutowego może wynieść ponad 1 bilion dolarów

 

08.02.2018

 

Po kilku niestabilnych dniach na rynkach kryptowalut w tym tygodniu, kiedy Bitcoin (BTC) spadł poniżej 7000 USD po raz pierwszy od listopada 2017 r., kilku ekspertów przewidziało zdecydowaną zwyżkę cen. Powiedzieli oni CNBC, że całkowita wartość rynku  kryptowalut może osiągnąć nawet bilion dolarów, a sam BTC może wzrosnąć do 50 000 USD jeszcze do końca tego roku.

Jamie Burke, CEO w Outlier Ventures, powiedział CNBC, że po obecnych przewidywanych wzrostach nastąpi ogólne uregulowanie rynku:

Wierzymy, że po lutym rynek najprawdopodobniej osiągnie wynik porównywalny, jeśli nie większy niż przed rokiem, potencjalnie osiągając nawet bilion dolarów.

Thomas Glucksmann, szef działu APAC w Gatecoin, dostrzega regulacje, wprowadzenie kapitału instytucjonalnego i postęp technologiczny, taki jak Lightning Network, jako główny czynnik wzrostu cen kryptowalut. Powiedział:

Nie ma powodu, dla którego nie mielibyśmy zobaczyć, jak bitcoin osiaga wartość około 50 000 USD do grudnia bieżącego roku.

W kwietniu 2017 r., kiedy BTC legitymowal się wartościa w granicach 1 300 USD, Glucksmann skomentował związek między skokiem cen a początkiem miesięcznego przeglądu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Wspólne posiedzenia SEC i The Commodity Futures Trading Commission (CFTC), które odbyły się 6 lutego, mogły przyczynić się do znacznego odbicia na rynku 7 lutego, zwłaszcza jesli weźmiemy pod uwagę role jakie odgrywają w świecie kryptowaluty.

Glucksmann napisał także, że możliwym elementem przyszłego wzrostu rynku może być wydanie ETF opartego na kryptowalutach, podobnego do tego, kiedy cena BTC wzrosła do 16 800 USD w grudniu 2017r.

W przygotowaniu jest kilku kandydatów, to tylko kwestia czasu, dopóki nie będziemy mieli kryptowaluty wspartej ETF (fundusz giełdowy).

Tokeny użytkowe, takie jak IOTA, NEO i Ethereum, również są czymś czemu należy sie przyglądać w nadchodzących miesiącach. Dyrektor generalny Hercules Tech Mick Sherman powiedział NBC, że tokeny użytkowe i aktywa z działającą platformą z dużym prawdopodobieństwem zyskają na swojej wartości w tym roku.

Ran Neuner, gospodarz programu CNBC CryptoTrader, w swoim tweecie z początku lutego tego roku wypowiedział się niemalże w tym samym tonie, pisząc, że Bitcoin osiągnie 50 000 USD na koniec 2018 roku.