Ekspert rynku giełdowego i założyciel Birinyi Associates, Laszlo Birinyi, sądzi, że fenomenalny wzrost ceny Bitcoina, który od stycznia 2017 roku wzrósł o 1.950 procent, jest katalizatorem globalnego rynku finansowego i przyciąga nowych inwestorów na giełdę

 

 

 

21.12.2017

Dodał, że mania kryptowaluta stanowi również bardzo potrzebny “strzał w ramię” dla handlowców na giełdach. W wywiadzie z CNBC, Birinyi powiedział, że mania Bitcoinowa przyciąga większą część gotówki, która bezczynnie czekała na boku z powrotem na giełdy.

Bitcoin jest katalizatorem bardzo interesującym, a także daje facetowi w kasie handlowej, w funduszu hedgingowym, strzał w ramię […] Nagle coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że jest sposób na zarabianie pieniędzy.

Jednakże, według Birinyi, Bitcoin od kilku tygodni pokazuje cechy bańki. Dodał, że jeśli Bitcoin jest rzeczywiście bańką kryptowalutową, jest już większy niż niektóre z największych baniek finansowych w historii, w tym bańka Nasdaq z końca lat dziewięćdziesiątych.

Birinyi powiedział również, że nie jest skłonny inwestować w Bitcoina w dłuższej perspektywie, ale uważa, że ​​jest on bardziej odpowiedni dla instrumentów handlowych. Stwierdził, że z sukcesem wymienił kryptowalutę podczas drugiego na świecie startu kontraktów futures Bitcoin na giełdzie Chicago Mercantile Exchange (CME) 18 grudnia.

Zarobiłem 3000 $ w ciągu godziny, to nie są pieniądze inwestycyjne, to pieniądze, które wydasz na nowego pomocnika do targania torby golfowej.

Coraz więcej inwestorów z Wall Street wchodzi na rynek kryptowalut. Renomowany amerykański inwestor Bill Miller powiedział niedawno dziennikarzom, że 50 procent funduszy hedgingowych jest obecnie inwestowanych w Bitcoinie.

Niedawna eksplozja zasięgu Bitcoina w mediach głównego nurtu toruje drogę dla innych kryptowalut, które mogą potencjalnie wzrosnąć.