Fundusz wymiany ETF wejdzie na rynek według Ric Edelmana, założyciela firmy doradczej Edelman Financial Engines

 

12.02.2019

 

Edelman stwierdził, że ETF Bitcoin jest praktycznie pewny, podczas gdy jedynym pytaniem jest, kiedy, dodając:

“Komisja Papierów Wartościowych i Giełd “SEC” ma uzasadnione obawy, które przemysł musi pokonać, ale jestem przekonany, że tak się stanie i w końcu zobaczymy ETF Bitcoin”

Zasadniczo ETF to papiery wartościowe śledzące koszyk aktywów proporcjonalnie reprezentowanych w akcjach funduszu. ETF Bitcoin jest postrzegany przez niektórych jako “święty Graal” dla kryptowalut i jej przyjęcia.

Edelman powiedział: “Fidelity wydała ważne oświadczenie w kwestii opieki nad dzieckiem. Mamy Kingdom Trust i wielu innych bardzo poważnych graczy po stronie opiekuna. Jestem przekonany, że w bardzo krótkim czasie VanEck lub Bitwise zaspokoją obawy związane z opieką nad SEC”

SEC wyraziła wcześniej obawy dotyczące braku bezpiecznego łańcucha dostaw oraz zarządzania w zagranicznych platformach handlowych. Edelman dalej stwierdził, że stawia Bitcoin w tej samej kategorii co ropa naftowa i złoto, które, jak powiedział, są “aktywami globalnie notowanymi poza zasięgiem SEC”

Firma Edelman Financial Engines, założona w 2018 r., powstała w wyniku fuzji firm doradczych Edelman Financial Services, LLC i Financial Engines Advisors, L.L.C. Edelman Financial Engines działa jako firma doradztwa finansowego, podobno mająca 205 miliardów dolarów w zarządzanych aktywach.

W tym samym wywiadzie Tom Lydon, redaktor naczelny ETFTrends.com, oświadczył, że już zauważył głębokie zainteresowanie w Bitcoin ETF, mówiąc dalej, że “cały czas rozmawiamy z doradcami, 74 procent twierdzi, że rozmawiało z klientami o ich zainteresowaniach w Bitcoin, więc muszą się podnieść, gdy tak się stanie, ponieważ te pieniądze pójdą gdzie indziej. ” Edelman podsumował:

“Technologicznie, z punktu widzenia regulacji, może to nastąpić jutro. Nie ma żadnej szczególnej motywacji, ponieważ uprawnienia, które są w branży funduszy nie mają motywacji do rezygnacji z udziału w rynku”

W styczniu Chicago Exchange Options Exchange, wraz z firmą inwestycyjną VanEck i finansową firmą SolidX, ponownie złożyły wniosek do SEC o zmianę reguły, aby wymienić ETF Bitcoin, który wcześniej wycofał.

Źródło obrazu: 123rf.com