Przedsiębiorca technologiczny i dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, powiedział, że struktura Bitcoina jest genialna i że cyfrowa waluta jest o wiele lepszym sposobem na przekazanie wartości niż kawałki papieru

 

20.02.2019

 

W odpowiedzi na pytanie o to, czy Bitcoin staje się jedyną rodzimą kryptowalutą Internetu, Musk powiedział, że “struktura Bitcoina była genialna” i że uważa, że ​​”jednym z wad krypto jest to, że obliczeniowo jest to dość energochłonne. Więc muszą istnieć pewne ograniczenia dotyczące tworzenia krypto. Ale w tym momencie bardzo energochłonne jest tworzenie przyrostowego Bitcoina”

W tej notatce Musk podkreślił, że “nie byłoby dobrym wykorzystaniem zasobów Tesli, aby zaangażować się w krypto. Po prostu próbujemy przyspieszyć rozwój zrównoważonej energii”

Musk mówił dalej, że kryptowaluta “omija kontrolę walutową, papierowe pieniądze odchodzą, a krypto jest znacznie lepszym sposobem na przekazanie wartości niż kawałki papieru, to na pewno”

W lutym Musk napisał na Twitterze, że ma tylko 0,25 BTC.

Wcześniej najwięksi gracze branżowi argumentowali również, że Bitcoin zajmuje wyjątkowe miejsce jako sklep wartościowy lub cyfrowe złoto. Mike Novogratz, były partner Goldman Sachs i założyciel krypto-handlowego banku Galaxy Digital, powiedział, że “Bitcoin ma być cyfrowym złotem, miejsce, w którym masz suwerenne pieniądze, to nie amerykańskie pieniądze, to nie chińskie pieniądze”

Źródło obrazu: 123rf.com