Czas pokaże, ilu klientów zaakceptuje Bitcoin jako metodę płatności za rachunki za energię, mówi Enercity, który ogłosił w piątek 16 września, że mieszkańcy Hanoveru mogą od tego momentu płacić przy pomocy waluty cyfrowej

 

 

Dyrektor naczelna Enercity, Dr. Susanna Zapreva, która o tym poinformowała, powiedziała również, że cyfryzacja dokonała się już w wielu aspektach życia klientów i wprowadzenie płatności Bitcoin jest kolejnym korkiem w stronę cyfrowej przyszłości.

 
W oświadczeniu można przeczytać, że cyfryzacja zmieniła całą gospodarkę, włączając w to również sektor energetyczny. Na tej podstawie, firma wierzy, że systemy, transakcje oraz sieci będą zdecentralizowane oraz zdolne działać niezależnie od instytucji centralnych w przyszłości. Z tego powodu, Bitcoin jest właściwy dla osiągnięcia tego celu.

 
Enercity lub Stadtwerke Hannover AG, jest przedsiębiorstwem komunalnym, które zaopatrza region w gaz, elektryczność, ogrzewanie oraz wodę pitną. Zatrudnia około 2 500 pracowników, a  jego dochód wynosi blisko 2,3 miliarda euro. Jest to jedna z największych firm z sektora energetycznego w Niemczech.

 
Przedsiębiorstwo będzie akceptowało wirtualną walutę jako standardową metodę płatności poprzez globalny system płatności, który został wdrożony dzięki współpracy z PEY GmbHin Hanover. PEY pozwala na kupowanie Bitcoin poprzez bezpośrednie obciążenie konta użytkownika poprzez SEPA Direct Debit. Ten niemiecki start-up sprawi, że klienci z Hanoweru będą mogli płacić za wszystkie usługi dostarczane przez Enercity za pomocą Bitcoin.

 
Dodatkowo do specjalnego kodu płatności, który będzie widoczny na każdej fakturze już od tego miesiąca, biuro obsługi klienta w centrum miasta oraz główna siedziba Enercity będą wyposażone w terminale PEY, które będą udostępnione każdemu, kto będzie chciał dokonać płatności w tych miejscach.

 
Enercity twierdzi, że nowa opcja płatności ma wprowadzić nowe standardy obsługi klienta. To jest szczególnie istotne, ponieważ płacenie w Bitcoin nie podlega ograniczeniom geograficznym, ale wymaga dostępu do Internetu i posiadania portfela Bitcoin. Przelewy Bitcoin będą dokonywane na komputerze o zdecentralizowanej sieci (peer-to-peer).

 

20.09.16