Paul vel Paul btc, analityk i ekspert od kryptowalut, twierdzi, iż Ethereum nie jest przyjazny dla swoich posiadaczy, ale za to jest idealny do wymiany

 

 

Rzeczywiście jego twierdzenie jest popierane przez dużą ilość emisji Ether w ciągu jednego dnia. Opierając się na swoim stwierdzeniu, Paul dodaje:

 

– Rzućmy okiem na codzienne wydawanie tokenów ETH Jest ich dość dużo, ich liczba się nie zmniejsza, więc w zasadzie, aby utrzymać cenę na rynku nie trzeba kupować takiej kwoty monet każdego dnia.

 

Ether jako „kryptopaliwo” dla rozproszonych aplikacji na platformie Ethereum w  tej chwili nie ma zastosowania. Paul twierdzi, że:

 

– Biorąc pod uwagę to, że jeszcze nie ma zastosowania dla Ethereum, to wszystkie osoby je kupujące muszą być jego posiadaczami lub spekulantami.

 

Dobry dla wymiany

 

Obecnie Ether jest wydawany w tempie 5 ETH na blok , przy czasie bloku wynoszącym 12 sekund. 60 milionów jednostek Ether wydano przed jego wprowadzeniem w 2014 roku, a 26% tej kwoty będzie udostępniania każdego roku. Pozwoli to na wypuszczenie 15,6 miliona jednostek Ether rocznie. Szacuje się, że do lipca 2020 roku, 50% jednostek Ether zostanie wydobytych.

 

Stopa emisji sprawia, że ​​ Eter nie jest tak ostrożny, ponieważ jego cena może zejść znacznie niżej, kiedy impuls do zwyżki już się wyczerpie. Oto prognoza Paula:

 

– Ethereum jest dobre dla transakcji, ponieważ w momencie, kiedy pojawia się impet oraz dobre wiadomości, zakup może być znacznie bardziej kosztowny niż cena pojawiająca się przy codziennym wydobywaniu tej waluty. ​Ale co stanie się jak tylko zakończy się zwyżka? Normalne użytkowanie nie może służyć tego rodzaju codziennemu wydobywania, a rynek zacznie spadać.

 

Porada

 

Paweł stwierdził, że pojawia się wiele pytań o przyszłość Ethereum, które aż proszą się o udzielenie odpowiedzi.

 

– Ethereum nie przechodzi przez mój próg ryzyka/nagrody, a ja nie posiadam jego jednostek. Myślę, że Bitcoin oznacza wydajność, a jego próg ryzyka/nagrody jest o wiele bardziej korzystny niż w przypadku Ethereum.

20.01.2017