eToro ułatwia inwestowanie w Bitcoina i Ethereum, wprowadzając CopyFund – prosty sposób na inwestycje w kryptowaluty dla każdego

9.06.2017

eToro, największa pod względem liczby transakcji i ilości użytkowników, platforma zajmująca się inwestycjami społecznościowymi, wprowadziła w swój portfel Ethereum Classic. Firma zdecydowała się udostępnić użytkownikom serwisu efekty swojej długiej pracy – CopyFund- instrument inwestycyjny, pozwalający na inwestowanie w Bitcoina i Ethereum.

eToro jest jedną z większych platform inwestycyjnych, gdzie dzienna liczba transakcji przekracza 200 mln. Ponad 6 mln użytkowników stawia eToro na miejscu światowego lidera transakcji społecznościowych.

Multimedialne reklamy w londyńskim metrze skupiały uwagę użytkowników na dostępności Bitcoin i Ethereum w systemie rozliczeń. CopyFund został uznany za innowacyjne ideologicznie rozwiązanie inwestycyjne.

CopyFund to innowatorskie narzędzie, opracowane przez specjalistów firmy, którego celem jest ułatwianie inwestowania w Ethereum i Bitcoina. Wprowadzenie większej alternatywy wyboru otwiera rynek na nowych użytkowników, zainteresowanych wykorzystaniem narzędzi inwestycyjnych oferowanych przez platformę.

Fundusze inwestycyjne w inwestowaniu społecznościowym stały się bazowym projektem eToro na Web Summit 2016. Firma zaprezentowała dwa rodzaje funduszy: Top Trader CopyFund, bazujący na portfelach inwestorów osiągających najlepsze długoterminowe wyniki; oraz Market CopyFund.

CopyFund zgodnie z zapowiedzią ma znaleźć w sobie miejsce na takie waluty jak Ripple, Dash, czy Litecoin. Ma być rozwijany zgodnie z najnowszymi trendami rynkowymi, dając użytkownikom na całym świecie możliwość inwestowania w Ethereum czy Bitcoin.