F2Pool ogłosiło pełne wsparcie i akceptację dla SegWit2x

 

19.06.2017

 

F2Pool zdecydowało się  na pełne wsparcie skalowania ASSF/UAHF, popierając nowojorską umowę i SegWit2x. Uzasadnieniem jest stwierdzenie dojrzałości technologicznej SegWit.

 

Oświadczenie wydane przez F2Pool, podkreślające pełne wsparcie dla upgrade protokołu Bitcoin wskazuje na pewien przymus podjęcia jakichkolwiek kroków względem rozwoju Bitcoina, bowiem brak działań będzie oznaczał brak przyszłości:

If we do not step a forward, Bitcoin will have no future

 

W efekcie F2Pool zadeklarowało wsparcie dla wszystkich propozycji skalowania. Skalowalność Bitcoina to nic innego jak nowoczesny system i proces złożony z trzech głównych kroków: rozwój dojrzałego softwaru, wdrożenie przez społeczność oraz głosowanie przeprowadzone wśród górników. Górnicy nie mają wątpliwości, że w rozwoju Bitcoin ważne są tak ochrona jak i bezpieczeństwo.

 

F2Pool will support any scaling schemes which are technologically mature and deployed by the community

F2Pool zdecydowało się wesprzeć zarówno umowę nowojorską jak i SegWit2x i wsparcie to jest aktualne tak długo, jak długo SegWit będzie dojrzałym upgradem dla Bitcoina. SegWit jest nie tylko dojrzały, jest przede wszystkim wykonalny, ponadto skalowanie jest skuteczną aktualizacją oprogramowania.

 

Stosunek do górników jest dość wyraźnym podkreśleniem sytuacji Bitcoina – górnicy traktowani są zarówno jako opiekunowie, jak i obrońcy BTC. Oznacza to tylko tyle, że rozwój BTC powinien opierać się o badania przeprowadzone wśród społeczności minersów, ponieważ oni mają zdecydowanie najwięcej do powiedzenia.

SegWit2x uznany za jedną z najnowszych propozycji rozwoju protokołu Bitcoina poparty jest przez coraz szerszą grupę użytkowników.