Facebook “ma nadzieję odnieść sukces tam, gdzie Bitcoin poniósł klęskę” dzięki wysoce tajnemu projektowi krypto

 

01.03.2019

 

Cytując wiele źródeł, które wypowiadały się zastrzegając prawo do anonimowości, The Times łączy razem rzekome kontury projektu, który ma na celu zintegrowanie płatności kryptowalutowych z usługami komunikacyjnymi.

Warto zauważyć, że Facebook planuje odnowić swoją infrastrukturę przesyłania wiadomości i zintegrować trzy zarządzane aplikacje – WhatsApp, Messenger i Instagram – pod jednym dachem. Jak zauważa gazeta, zapewniłby to przyszły token kryptograficzny z ekspozycją na łączne 2,7 miliarda osób korzystających z tych trzech aplikacji.

System płatności oparty na kryptowalucie, który działałby z poziomu systemu komunikacyjnego, zauważa Times, jest gorącym tematem wielu globalnych gigantów z branży komunikacji, takich jak koreański Kakao, Line in Japan i rosyjski Telegram.

Według NYT, Facebook uruchomił swój projekt krypto – kierowany przez byłego prezesa Paypal – Davida Marcusa – krótko po tym, jak Telegram zapieczętował blisko 1,7 miliarda dolarów w dwóch prywatnych rundach ICO.

Facebook zatrudnił ponad 50 inżynierów do rozwijania swojej kryptowaluty, trzy anonimowe źródła powiedziały NYT. Dwa inne źródła powiedziały gazecie, że zespół zajmujący się projektem otrzymał oddzielne karty dostępu, aby zachować pełną anonimowość.

Warto zauważyć, że pięć źródeł, które twierdziły, że zostały poinformowane o pracy zespołu nad kryptowalutą, informują także, że nowy “coin” ma być poparty przez nie jedną, a trzy światowe waluty.

NYT, powołując się na anonimowe źródła, zauważa, że ​​Facebook już zaczął reklamować “Facebook Coin” giełdom kryptowalut.

Źródło obrazu: 123rf.com