Facebook odwrócił kontrowersyjny zakaz reklam kryptowalutowych, skłaniając do dalszych spekulacji, że gigant technologiczny może planować coś ważnego

 

28.06.2018

 

W zeszłym miesiącu sieć społecznościowa ogłosiła największą w historii zmianę zarządzania, która obejmowała uruchomienie eksploracyjnej grupy Blockchain, która podlega bezpośrednio pod Mike’a Schroepfera, CTO firmy.

Na czele grupy stoi David Marcus, były szef Facebooka Messenger i członek zarządu Coinbase – jednej z najpopularniejszych na świecie giełd kryptowalutowych.

Plotki, że Facebook jest rzeczywiście zainteresowany zakupem Coinbase, zostały wcześniej zgłoszone przez The Economist, który zauważył, że brak giganta w przestrzeni krypto powoduje, że główne firmy technologiczne dołączają do inwestorów i startupów, wykazując zainteresowanie tą branżą.

Eksperci twierdzą, że akwizycja może podnieść nie tylko wartość i użyteczność Facebooka, ale zaangażowanie giganta technologicznego zwiększyłoby także wiarygodność rynków kryptowalut.

“Nie zdziwiłoby mnie, gdyby Facebook podjął próbę przejęcia Coinbase” – powiedział przedsiębiorcy technologicznego Oliver Isaacs w The Independent. “Innym pytaniem jest to, czy zespół Coinbase się zgodzi”

Facebook

 

Coinbase nie odpowiedział na prośbę o komentarz na temat potencjalnego przejęcia, ale pan Armstrong uprzednio stwierdził, że ambicje jego firmy związane z przyjęciem kryptowaluty sięgają miliarda ludzi.

“Dzisiaj obsługujemy około 10 milionów klientów”, powiedział w promocyjnym wideo Coinbase w marcu. “Chcielibyśmy dotrzeć do miliarda ludzi na świecie, którzy codziennie używają waluty cyfrowej”

Facebook ma ponad 2 miliardy użytkowników, co oznacza, że ​​każda wprowadzona kryptowaluta może mieć większy zasięg niż jakakolwiek inna tradycyjna waluta.

Kryptowaluta Facebooka miałaby również znacznie większy zasięg niż Bitcoin lub jakakolwiek z około 1500 takich kryptowalut, które są obecnie dostępne na rynku, a jednocześnie służy jako prawdziwa waluta, a nie po prostu jako magazyn wartości lub spekulacyjnych inwestycji.

“Jeśli platformy takie jak Google, Twitter i Facebook uruchomiły by własną kryptowalutę, może mieć to ogromny potencjał dzięki bazie użytkowników” – powiedział The Independent, Phillip Nunn, dyrektor generalny firmy inwestycyjnej Blackmore Group z siedzibą w Manchesterze.

Szef Facebooka Mark Zuckerberg wcześniej wyraził zainteresowanie kryptowalutą i technologią Blockchain, którą spopularyzował Bitcoin.

Facebook także odmówił komentarza na temat plotek o przejęciu Coinbase lub o kryptowalucie.

“Jedno z najbardziej interesujących pytań w tej chwili dotyczy centralizacji a decentralizacji” – napisał Zuckerberg. “Wraz z rozwojem niewielkiej liczby dużych firm technologicznych … wielu ludzi wierzy, że technologia jedynie centralizuje rynek, zamiast go decentralizować.