Facebook rzekomo tworzy kryptowalutę dla użytkowników usługi przesyłania wiadomości WhatsApp. Token będzie prawdopodobnie używany do przelewów pieniężnych w aplikacji i skupi się na rynku przekazów pieniężnych w Indiach

 

21.12.2018

 

Facebook rozwija stablecoina. Źródła stwierdziły także, że moneta nie zostanie wydana w najbliższym czasie, ponieważ Facebook nadal pracuje nad strategią dla aktywów związanych z utrzymaniem, tj. aktywów, do których będzie wiązany stablecoin.

Rynek przekazów pieniężnych w Indiach jest znaczący. Według danych Banku Światowego, w 2017 roku kraj otrzymał prawie 69 miliardów dolarów z przekazów zagranicznych, czyli 2,8 procent PKB kraju.

WhatsApp cieszy się szeroką popularnością w Indiach, z ponad 200 milionami użytkowników w kraju. Liczba użytkowników Indii podwoiła się w ubiegłym roku, ponieważ spadły koszty Internetu.

Stanowisko Facebooka do kryptowalut zmieniło się znacząco w ciągu ostatniego roku. W styczniu 2018 r., sieć mediów społecznościowych wprowadziła zakaz reklamy kryptowalut, który miał zapobiegać reklamom promującym produkty i usługi finansowe często związane z wprowadzającymi w błąd lub oszukańczymi praktykami promocyjnymi.

W maju David Marcus, szef komunikatora Facebooka Messenger, ogłosił utworzenie zespołu badawczego Blockchain Facebook. W tym czasie Marcus był także członkiem zarządu w Coinbase.

Marcus napisał wtedy:

“Przygotowuję małą grupę, aby zbadać, jak najlepiej wykorzystać Blockchain na Facebooku, zaczynając od zera. Facebook zniósł swój zakaz dotyczący reklam kryptowalutowych pod koniec czerwca, utrzymując zakaz wydawania pierwszych ofert ICO.

W sierpniu Marcus wycofał się z zarządu Coinbase, aby uniknąć zauważonego konfliktu interesów. Powiedział:

“Ze względu na nową grupę, którą tworzę na Facebooku w ramach Blockchain, zdecydowałem, że byłoby właściwe, abym zrezygnował”

Źródło obrazu: 123rf.com