Serwis społecznościowy Facebook przejął firmę Chainspace

 

05.02.2019

 

Czterej z pięciu badaczy, którzy pracowali nad białą księgą Chainspace, dołączą do Facebooka. Rzecznik Facebooka powiedział, że podczas gdy nowy gigant mediów społecznościowych zatrudnił nowych naukowców, nie uzyskał żadnej technologii posiadanej przez Chainspace.

Startup, który został założony przez naukowców z University College London, pracował nad problemami skalowalności Blockchain, szczególnie poprzez zastosowanie shardingu do inteligentnych kontraktów.

Podczas gdy wielu zwolenników Blockchain chwali technologię za jej bezpieczeństwo i bezbłędne możliwości przetwarzania transakcji, obecnie nie jest ona skalowalna do poziomu tradycyjnych systemów płatności takich jak Visa czy PayPal. Bieżąca liczba transakcji na sekundę w sieci Bitcoin waha się pomiędzy 2 i 18, Visa ma zdolność do 2000, a PayPal może przetwarzać 115 transakcji na sekundę.

Sharding działa na zasadzie użycia równoległej mocy obliczeniowej wielu maszyn w sieci, które dzielą obciążenie weryfikacją transakcji. Sieci są dzielone automatycznie na mniejsze sekcje lub “odłamki”, na których działa protokół konsensusu na mniejszą skalę.

Podczas przetwarzania równoległego taka sieć może przetwarzać setki transakcji na sekundę, co radykalnie zwiększy skalowalność procesów opartych na Blockchain.

Źródło obrazu: 123rf.com