Globalne rynki będą gotowe zaakceptować fundusz wymiany waluty Bitcoin – ETF w ciągu zaledwie kilku miesięcy, powiedział dyrektor generalny Fatfish Internet Group, Kin-Wai Lau

 

30.07.2018

 

Lau wyraził zdecydowaną wiarę w Bitcoina, wyjaśniając:

“To bardzo silna fala, napędzana jest popytem instytucjonalnym, napędzana adopcją. Tym razem jest dużo ciekawych rzeczy – obroty handlowe są kilka razy wyższe niż wcześniej”

Pomimo tego, że ETF Winklevoss zostało odrzucone drugi raz 26 lipca, cena wkrótce wzrosła powyżej 8 tys., dolarów, co wzmocniło przekonanie użytkowników o powrocie Bitcoina do formy.

Lau zauważył, że odbicie jest ogólnie bardzo pozytywne dla początkujących osób, które są zainteresowane tym sektorem”

ETF podlega Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która już raz odłożyła decyzję o ofercie od Direxion do połowy września.

Fatfish Internet Group: Rynki mogą zaakceptować kontrakty ETF na Bitcoina w ciągu paru miesięcy

Po tym, jak agencja odrzuciła petycję ETF Winklevossa, komisarz SEC Hester M. Peirce opublikowała oświadczenie o oficjalnym sprzeciwie, argumentując, że SEC przekroczył swoją ograniczoną rolę.

Lau powiedział, że przewiduje potencjalną zmianę atmosfery regulacyjnej w najbliższej przyszłości:

“Myślę, że nie jesteśmy daleko. Myślę, że prawdopodobnie za kilka miesięcy będziemy świadkami adopcji”

Fatfish wywołał poruszenie na początku tego roku, kiedy ogłosił, że wchodzi na rynek kryptowalutowy z powodu wyższych cen. W styczniu firma zainwestowała 1 milion dolarów za 51 procent udziałów w singapurskim startupie APAC Mining.