Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI) chce skontaktować się z osobami, które zainwestowały w Bitconnect, który upadł w styczniu ubiegłego roku

 

22.02.2019

 

W ramach toczących się śledztw w sprawie działalności dobrze już znajej piramidy finansowej, oddział FBI w Cleveland zwrócił się do byłych inwestorów o udzielenie informacji na temat ich interakcji z Bitconnect.

Dedykowany kwestionariusz jest już dostępny online. Agent Vicki D. Anderson wyjaśnia, że ​​odpowiedzi pomogą badaczom w identyfikacji osób dotkniętych stratami pieniężnymi.

“FBI poszukuje potencjalnych ofiar, które zainwestowały w kryptowalutową monetę Bitconnect (BCC), która została po raz pierwszy wydana poprzez ICO listopadzie 2016 r.”, wyjaśniła w oświadczeniu, dodając:

Twoje odpowiedzi są dobrowolne i przydałyby się w federalnej ocenie tej sprawy i identyfikacji Ciebie jako inwestora BCC i / lub potencjalną ofiarę.

Kwestionariusz wymaga od respondenta podania informacji na temat tego, jak po raz pierwszy usłyszał o Bitconnect, o tym, ile zainwestował i aby podał swoją nazwę użytkownika.

Źródło obrazu: 123rf.com