Fidelity Investments planuje rozpoczęcie swojej usługi depozytowej dla BTC w marcu, w celu złagodzenia obaw związanych z handlem kryptowalutami

 

30.01.2019

 

W październiku firma z Bostonu ogłosiła, że ​​oferuje szeroką gamę produktów krypto przeznaczonych dla dużych inwestorów, takich jak fundusze hedgingowe. Przechowywanie BTC będzie pierwszym dostępnym produktem. Następnie umożliwione ma zaostać także przechowanie waluty Ethereum.

W chwili obecnej obsługujemy wybrany zestaw kwalifikujących się klientów, ponieważ nadal pracujemy nad tą nową usługą” – oświadczyła we wtorek firma. “W ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy starannie angażować się i ustalać priorytety potencjalnych klientów w oparciu o potrzeby, jurysdykcję i inne czynniki.

Usługi powiernicze, powszechna praktyka na konwencjonalnych rynkach finansowych, polega na tym, że osoby trzecie przechowują papiery wartościowe w celu zmniejszenia ryzyka, że ​​zostaną zgubione lub skradzione. Podczas gdy wiele startupów próbowało oferować usługi powiernicze, wielu specjalistów z Wall Street marzyło o współpracy z dużą firmą świadczącą tego typu usługi finansowe, takie jak oferuje dziś Fidelity. Inne firmy, w tym Bank of New York Mellon Corp., JPMorgan Chase & Co. i Northern Trust Corp., zgłębiły tę kwestię. Tymczasem cyfrowe monety są stale kradzione, co podkreśla potrzebę lepszych zabezpieczeń.

CEO Fidelity, Abigail Johnson, jest zwolenniczką aktywów cyfrowych, wyróżniając je spośród wielu rywali. Pod jej przywództwem firma rozpoczęła kopanie Bitcoinów w 2015 roku. Zakłada się, że biznes, nazwany Fidelity Digital Assets, spodoba się firmom z Wall Street, które coraz bardziej interesują się możliwością handlu i przechowywania walut wirtualnych.

Źródło obrazu: 123rf.com