FinTech Events w Azji to najbardziej znane wydarzenia prorozwojowe w branży crypto. Już niedługo TechCrunch Shenzhen 2017, BFC oraz Mobile World Congress Shanghai

 

17.06.2017

 

FinTech Events w Azji to cały szereg wydarzeń obejmujących takie eventy jak:

TechCrunch Shenzhen 2017, który odbywa się od 17 do 20 czerwca 2017 roku (ten weekend). Shenzhen stał się nowym punktem wyjścia rozwoju technologicznego Chin. Wydarzenie jest organizowane w ramach tygodnia mody techniki. Dziś i jutro (17-18 czerwca) trwa Hackaton, na 19-20 czerwca zaplanowane są meetup’y VC, prezentacja startupów i najnowszych rozwiązań technologicznych (ponad 200 firm) pomniejsze wydarzenia organizowanie wokół eventu. Od 17 do 21 czerwca trwa Side Events. Hackaton w dniu dzisiejszym w całości poświecony jest rozwojowi – blok Dveleop! wypełnia czas gości od 10.10 do 6:00 z przerwą na lunch i kolację.

Jednym z kluczowych punktów całego wydarzenia jest analiza możliwości wykorzystania technologii Blockchain wraz z proponowanymi rozwiązaniami. Wśród omawianych projektów znajduje się Laboratorium Blockchain firmy Dianrong – platforma service BaaS. BaaS Dianronga (Blockchain jako usługa) ma na celu wskazanie możliwych zastosowań technologii. Na liście projektów znajduje się zastosowanie Blockchain do optymalizowania opłat za wynajem samochodów oraz wykorzystanie API oferowanego przez firmę Mobike.

FinTech

FinTech

 

Podczas konferencji wystąpią m.in. przedstawiciel AirBnb Ge Hong, Zastępca Prezesa DiDi – Fengmin Gong czy moderator TechNode Eva Yoo. Startup Alley prezentuje ponad 200 młodych firm, których czas funkcjonowania na rynku nie jest dłuższy niż dwa lata, w celu prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych.

 

FinTech Events Asia do końca czerwca

 

W dniach 25-27 czerwca odbywa się BFC 2017 – China International Exhibition Center w Beijing, dzień później w Szanghaju Mobile World Congress, trwający do 1 lipca.  Bilet wstępu na Mobile Congress obejmuje – konferencję operatorów mobilnych w Kerry Hotel Pudong (5 piętro) 26 czerwca, trwającą od 10 do 18:00, oraz pięć kolejnych dni, w których prezentowane będą najnowsze rozwiązania technologiczne.