Platforma cyfrowa wymiany aktywów White Label AlphaPoint ogłosiła, że zatrudniła byłego członka zarządu Chicago Board Options Exchange (CBOE) do prowadzenia działalności handlowej i giełdowej

 

02.11.2018

 

AlphaPoint, który działa od 2013 r., jako metoda, dzięki której korporacje mogą digitalizować aktywa finansowe, powiedział, że Kapil Rathi będzie wspierać rozwój innowacji.

Rathi wcześniej był szefem w CBOE, firmie, która zdobyła sławę jako jeden z pierwszych dostawców kontraktów terminowych na Bitcoinie w grudniu 2017 roku.

“Instytucje nie tylko zaczęły akceptować kryptowaluty i zasoby cyfrowe, ale także tworzyły nowe produkty finansowe oparte na nich. Widziałem, jak popyt klientów na nowe produkty finansowe w krypto rośnie w ciągu ostatnich kilku lat i jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do AlphaPoint”

W przypadku kontraktów futures na BTC, które zakończyły się dość udanym pierwszym rokiem, ciągłe zainteresowanie tokenów cyfrowych przez inwestorów instytucjonalnych zaowocowało szeregiem nowych produktów, które pojawią się na rynku.

Prawie dwanaście miesięcy po CBOE, platforma Bakkt Intercontinental Exchange ma zacząć dostarczać fizyczne kontrakty BTC 12 grudnia.

Chicago Mercantile Exchange (CME), która wprowadziła kontrakty terminowe na Bitcoina w grudniu 2017 r., podało w połowie października, że ​​średnia dzienna wartość transakcji BTC wzrosła w ostatnim kwartale o 41 procent.

Źródło obrazu: 123rf.com