Firma Accenture, globalna firma konsultingowa do spraw zarządzania, wdrożyła platformę DLT (Distributed Ledger), która służy do zarządzania licencjami na oprogramowanie i do ich śledzenia

 

 

13.11.2018

 

Aby opracować rozwiązanie do zarządzania oprogramowaniem, Accenture nawiązało współpracę z Digital Assets, amerykańską firmą dostarczającą produkty DLT dla instytucji finansowych. Nowa aplikacja wykorzystuje inteligentne umowy kontraktowe Digital Assets lub DAML – “język” modelowania opracowany specjalnie dla rozproszonych technologii. Zgodnie z wydaniem, platforma pomoże śledzić licencje na oprogramowanie od samego początku do zakupu.

Accenture podkreśla również, że aplikacja zarządzana przez DLT pomoże dużym firmom uniknąć ewentualnego naruszenia zasad licencyjnych, zwiększając przejrzystość w dystrybucji i użytkowaniu oprogramowania.

Melanie Cutlan, która kieruje rozwojem Blockchaina w Accenture Operations, zauważa, że ​​znacząca liczba licencji na oprogramowanie w różnych firmach, klientach i lokalizacjach wymaga odpowiednich zasad i procedur obsługiwanych przez odpowiednią technologię, dodając:

“Chociaż narzędzia do śledzenia i zarządzania zasobami oprogramowania ewoluowały, wciąż może to być trudne zadanie dla każdej dużej organizacji”

Dział technologii firmy Accenture skupił się ostatnio na Blockchainie i rozwiązniach DLT dla różnych obszarów. Najnowsza wersja była narzędziem, które ułatwia współdziałanie istniejących systemów Blockchain. Zasoby cyfrowe i R3 Corda, wraz z Hyperledger Fabric i JPORFOR’s Quorum, są wymieniane jako pierwsze pary interoperacyjne.

Co więcej, firma ma zamiar zastosować Blockchaina do modernizacji swojej sieci logistycznej, zgodnie z patentem złożonym w lipcu.

Źródło obrazu: 123rf.com