Duża niezależna firma doradztwa finansowego DeVere Group wprowadziła pakiet nowych cyfrowych funduszy inwestycyjnych ukierunkowanych na doświadczonych inwestorów

 

02.11.2018

 

Założyciel i dyrektor generalny DeVere, Nigel Green, powiedział, że przejście firmy na zarządzanie funduszami kryptowalutowymi nabrało impetu dzięki uznaniu, że kryptowaluty są obecnie niezaprzeczalnie częścią głównego nurtu finansowego. Prezes powiedział, że masowe przyjęcie jest na horyzoncie tak jak:

“Ich dynamika nadal zyskuje na atrakcyjności, ponieważ zarówno inwestorzy detaliczni, jak i instytucjonalni coraz częściej doceniają potrzeby i zapotrzebowanie na cyfrową, globalną walutę w dzisiejszym coraz bardziej zdigitalizowanym i zglobalizowanym świecie”

Nowe cyfrowe rozwiązanie firmy DeVere zostało opracowane w celu zaspokojenia rosnącego popytu ze strony klientów, którzy chcą kryptowalut.

Rozwiązanie będzie podobno inwestować w zdywersyfikowany portfel aktywów kryptowalutowych, wykorzystując algorytmiczny handel między platformami -w tym giełdy kryptowalutowych oraz rynki pozagiełdowe (OTC)  w celu maksymalizacji możliwości arbitrażu.

Nowe rozwiązania inwestycyjne podobno zostały opracowane wspólnie z Dalma Capital Management Limited, zarządzającym funduszem hedgingowym z siedzibą w Dubai International Financial Center.

Dyrektor generalny Dalma Capital, Zachary Cefaratti, powiedział, że rynki kryptowalutowe obfitują w trwałe nieefektywności, które dają szansę funduszom hedgingowym generować nieskorelowane zyski z nadwyżki dzięki systematycznemu arbitrażowi względnej wartości, obrotom giełdowym i strategiom średniej rewersji.

Platforma cyfrowa DeVere zostanie zaprezentowana na szczycie AIM (Alternative Investment Management), który odbędzie się w Dubaju w dniach 26-27 listopada.

Źródło obrazu: 123rf.com