Amerykański gigant ubezpieczeniowy Aetna nawiązał współpracę z IBM w celu stworzenia sieci Blockchain dostosowanej do branży medycznej

 

25.01.2019

 

Szacuje się, że firma obsługuje ponad 39 milionów klientów na całym świecie. Firma Aetna wydała podobno wspólne oświadczenie z IBM wyjaśniające, że system Blockchain zostanie zaprojektowany w celu usprawnienia przetwarzania roszczeń ubezpieczeniowych i płatności, a także zarządzania katalogami. Gigant ubezpieczeniowy niedawno połączył się również z firmą zajmującą się ochroną zdrowia CVS Health Corp.

Oprócz amerykańskiej firmy oferującej usługi finansowe PNC Bank, dwaj inni ubezpieczyciele zdrowotni zrzeszający ponad 55 milionów członków łącznie również dołączyli do inicjatywy. Organizacja non-profit Health Care Service Corp., czwarta co do wielkości amerykańska ubezpieczalnia zdrowotna, z ponad 15 milionami członków i Anthem Inc., która zapewnia pokrycie dla ponad 40 milionów osób w USA.

Chris Ward, szef działu zarządzania finansami w PNC Bank, powiedział Reuterowi, że wdrożenie rozwiązania Blockchain może “wyeliminować problemy dublowania i koszty administracyjne, które nadal nękają przemysł”

Oczekuje się, że zgodnie z oświadczeniem przyszli członkowie z sektora opieki zdrowotnej i technologii zostaną przyłączeni do projektu w nadchodzących miesiącach.

Aetna należy do grupy największych amerykańskich firm medycznych, które w ubiegłym roku zawarły sojusz, aby przetestować rozwiązania Blockchain w celu poprawy integralności danych, bezpieczeństwa i efektywności kosztowej. Inicjatywa obejmuje również wiodącą amerykańską opiekę zdrowotną non-profit, Ascension.

Technologia Blockchain nadal zyskuje na znaczeniu w globalnym sektorze opieki zdrowotnej, ponieważ ubezpieczyciele, szpitale i inni specjaliści z branży badają korzyści płynące z dzielenia się informacjami.

Źródło obrazu: 123rf.com