Northern Trust Corp., wiodąca światowa firma zajmująca się zarządzaniem aktywów o łącznej wartości 954 miliardów dolarów, planuje świadczyć usługę przechowywania aktywów cyfrowych

 

01.08.2018

 

Dyrektor firmy, Pete Cherecwich, odpowiedzialny za działalność korporacyjną i instytucjonalną, powiedział, że firma rozpoczęła opracowywanie strategii zabezpieczania przechowywanych zasobów cyfrowych, takich jak kryptowaluty. Powiedział, że firma zamierza oferować produkt podobny do istniejących usług powierniczych, pobierając niższe opłaty:

“Opłaty, które teraz pobierają kuratorzy, są dość wysokie, a nie te same, co otrzymujemy, ostatecznie uważam za niezrównoważone, ponieważ musi to być model efektywny”

Chicago Trust Northern Trust Corp. obecnie świadczy usługi księgowe dla kilku funduszy, które inwestują część swoich aktywów w transakcje futures na krypto. Według Cherecwich firma nie uruchomi produktu powierniczego dla aktywów cyfrowych przez co najmniej kolejne 12 miesięcy.

Wiosną tego roku firma Northern Trust wprowadziła na rynek produkt oparty na technologii Blockchain we współpracy z gigantem kontroli dużych firm PwC, który zapewnia firmom audytorskim natychmiastowy dostęp do bezpiecznej “złotej kopii” wydarzeń z cyklu private equity. To podobno poprawi efektywność procesu audytu, czyniąc transakcje leżące u podstaw bardziej przejrzystymi dla firm audytorskich.