CoinFLEX planuje zadebiutować na fizycznie rozliczanych kontraktach terminowych typu Bitcoin na rynku azjatyckim od lutego 2019 roku, z takimi uczestnikami jak Roger Ver (CEO Bitcoin.com), B2C2, Trading Technologies i Alameda Research

 

09.01.2019

 

CoinFLEX planuje zaoferować kontrakty terminowe dla Bitcoina i Ethereum. Podobnie jak Bakkt (własność Intercontinental Exchange), oferty CoinFLEX są kontraktami fizycznie wspieranymi.

Według Marka Cooka, prezesa CoinFLEX, rozliczanie kontraktów terminowych w aktywach kryptowalutowych zwiększa zaufanie, Lamb powiedział:

Pochodne krypto mogą stać się o rząd wielkości większe niż rynki kasowe, a główną rzeczą, która powstrzymuje ten wzrost, jest brak fizycznej dostawy. Wolumeny są zredukowane z powodu problemu zaufania, jeśli chodzi o transakcje rozliczane w gotówce.

Dla Lamb istnieje duży potencjał ekspansji na rynku kontraktów futures na kryptowaluty. Według prezesa CoinFLEX arena krypto futures powinna być w stanie zwiększyć się do 20 razy w porównaniu do rynku kasowego, tak jak ma to miejsce w przypadku innych klas aktywów. Obecnie oba rynki obsługują w przybliżeniu taką samą liczbę codziennych transakcji.

Jednym z unikalnych szczegółów oferty CoinFLEX jest to, że kontrakty będą zawierać transakcję z Tether (USDT), najpopularniejszym stablecoinem, który jest powiązany z dolarem amerykańskim. Oprócz Tether, CoinFLEX planuje również podpisanie kontraktu, który będzie wymieniał Circle – kolejny stablecoin.

Po wygaśnięciu kontraktów handlowcy, którzy zajmują długie pozycje otrzymają Bitcoina, Ethereum lub Bitcoin Casha, podczas gdy handlowcy, którzy posiadają pozycje krótkie, otrzymają USDT w zależności od wykonania umowy.

Offshore Incorporation, aby uniknąć ostrzejszych przepisów

Pomimo oferowania fizycznie dostarczanych kontraktów terminowych na BTC, CoinFLEX nie wejdzie w bezpośrednią konkurencję z platformą taką jak Bakkt . Powodem tego jest fakt, że jest on częścią platformy offshore, dzięki czemu platforma może oferować swój produkt na bardziej globalnym rynku, z wyjątkiem rynków o wysokim stopniu regulacji, takich jak USA i Wielka Brytania.

W odpowiedzi na pytanie o konkurencję ze strony Bakkt, CME i CBOE, Lamb podkreślił fakt, że amerykańskie transakcje futures typu “Crypto Bitcoin” stanowią tylko niewielką część rynku. Większość światowych kontraktów futures na BTC odbywa się w offshore i azjatyckim rynku.

Głównym powodem tej różnicy jest fakt, że rynki takie jak Stany Zjednoczone pozostają w wysokim stopniu regulowane. Tak więc amerykańskie giełdy futures nie mogą konkurować z zasięgiem swoich kontrahentów opartych na rynkach zagranicznych lub azjatyckich. Szef CoinFLEX uważa, że ​​handel kontraktami futures na BTC nie wymaga tego samego poziomu rygorystycznych regulacji, jak rynek kasowy.

Koncentrując się na rynku azjatyckim, platforma będzie również starała się konkurować z BitMEX, który ma znaczną obecność w regionie. Tam, gdzie ta ostatnia oferuje efekt dźwigni do 100 razy w przypadku konkretnych kontraktów, CoinFLEX ogranicza swoją ofertę do 20-krotnego efektu dźwigni.

Źródło obrazu: 123rf.com