Seminole County na Florydzie, ogłosił 14 maja, że stan zacznie akceptować kryptowalutę dla płatności za różne usługi tego lata w celu wyeliminowania wysokich opłat i poprawy dokładności i wydajności płatności

 

15.05.2018

 

Według informacji prasowej, Floryda zacznie akceptować Bitcoina i Bitcoin Casha, za pomocą, których będzie można płacić podatki za takie usługi jak podatki od nieruchomości, prawo jazdy i opłaty za dowód tożsamości. Kolektor Podatkowy Seminole ma podobno korzystać z płatności typu Blockchain firmy BitPay, co pozwoli otrzymać rozliczenie następnego dnia roboczego bezpośrednio na swoje konto bankowe w dolarach amerykańskich. Greenberg skomentował tę inicjatywę:

“Żyjemy w świecie, w którym technologia umożliwiła dostęp do usług na żądanie, z dostawą w tym samym dniu i oczekiwaniem na wysoce wydajną obsługę klienta. Powinniśmy oczekiwać tego samego od naszego rządu. Celem mojej kadencji jest sprawienie, aby doświadczenie naszych klientów było lepsze, mądrzejsze i bardziej wydajne oraz aby wprowadzić usługi rządowe z XVIII wieku do XXI wieku, a jednym ze sposobów jest dodanie kryptowaluty do naszych opcji płatności”

Dzięki temu posunięciu Floryda ma rzekomo usunąć ryzyko związane z używaniem kart kredytowych, które doprowadzały do oszustwa i kradzieże tożsamości, w ten sposób problem ten zostanie wyeliminowany. Według BitPay, Floryda jest pierwszą agencją rządową, która korzysta z usług firmy.

W tym miesiącu w Arizonie zmieniono ustawę, która pozwoliła mieszkańcom płacić podatki za pomocą kryptowaluty, znosząc przepisy zobowiązujące Arizone. Zamiast tego, ustawa zobowiązuje Departament Skarbu do “zbadania”, czy podatnik może “zapłacić podatkowi dochodowemu podatnika za pomocą bramki płatniczej, takiej jak Bitcoin, Litecoin lub jakakolwiek innej kryptowalutcie”

Również w tym miesiącu miasto Berkeley w Kalifornii podjęło inicjatywę zastosowania technologii Blockchain do publicznego finansowania projektów społecznych. Projekt pilotażowy ma również na celu obniżenie minimalnej ceny obligacji komunalnych z 5 tys., dolarów do 10-25 dolarów, co pozwoliłoby większej liczbie osób na inwestowanie w projekty komunalne, które wspierają.