Bitcoin osiągnął nowy rekord wszechczasów na poziomie 7 888 $, podczas gdy uczestnicy hard forka SegWit2x ogłosili, że “zawieszają” go

 

 

 

08.11.2017

Wiadomość wysłana przez głównego rzecznika Mike’a Belshe’a mówi, że było to “jasne”, że projekt “nie osiągnął wystarczającego konsensusu, aby w tej chwili dokonać czystego upgrade’u bloków.”

SegWit2x nie będzie zatem aktywowany 16 listopada, Belshe nie podał możliwej przyszłej daty.

Wiadomość brzmi:

Naszym celem zawsze była płynna aktualizacja Bitcoin. Chociaż mocno wierzymy w potrzebę większego bloku, istnieje coś, co uważamy za jeszcze ważniejsze: utrzymywanie wspólnoty razem. Niestety, jasne jest, że nie udało nam się wypracować wystarczającego konsensusu, by w tej chwili przeprowadzić czystą modernizację sieci. Kontynuacja obecnej ścieżki może podzielić społeczność i być przeszkodą dla wzrostu Bitcoina. To nigdy nie było celem SegWit2x.

SegWit2x

SegWit2x

Kursy Bitcoina wzrosły natychmiast po tym, jak informacja stała się publiczna, osiągając nowy rekord wszechczasów tuż poniżej 8 000 USD, po czym gwałtownie się cofnęła.

SegWit2x spotkał się z ogromnym sprzeciwem ze strony całej społeczności Bitcoinowej, a kilku jego zwolenników znalazło się pod presją, aby uzasadnić swoją decyzję.

Brak replay protection – mechanizmu zapobiegającego przypadkowemu użyciu monet na obu łańcuchach – był główną krytyką, która sprawiła, że ​​nawet Nick Szabo wystąpił dzisiaj przeciwko SegWit2x.