Fédération des Buralistes, uzyskał pozwolenie na sprzedaż Bitcoinów w sklepach tytoniowych od stycznia 2019 r

 

22.11.2018

 

W transakcji z francuskim dostawcą portfeli walutowych KeplerK, rozpoczynającym się na początku przyszłego roku,  4 tys., małych sklepów będzie sprzedawać kupony BTC, które klienci mogą następnie wymienić na kryptowalutę na stronie KeplerK.

BTC będzie dostępny w nominałach 50, 100 i 250 euro, a następnie zostanie udostępniony pozostałym punktom sprzedaży.

Według radia Europy 1 to francuska inicjatywa nadzoru ostrożnościowego (ACPR), niezależnego organu działającego pod auspicjami francuskiego banku centralnego, oświeciła projekt.

Po ogłoszeniu jednak sam Bank Francji wydał oświadczenie, w którym zaprzecza, że ​​takie plany mają poparcie.

“W przeciwieństwie do tego, co zostało potwierdzone dzisiejszego ranka bez wcześniejszej weryfikacji, żadna taka umowa nie została podpisana w celu umożliwienia sprzedaży Bitcoinów przez sklep z wyrobami tytoniowymi”, AFP cytuje tę instytucję, dodając:

“Ponadto żadna taka umowa nie jest ani rozważana”

Europa 1 zauważyła, że ​​ACPR nie miał wyboru, ale zatwierdził sprzedaż ze względu na tempo, w jakim kryptowaluta wchodziła w główny nurt świadomości konsumenckiej.

Francja przekazała mieszane wiadomości na temat kryptowalut na szczeblu państwowym, wzywając do międzynarodowych wysiłków regulacyjnych, podczas gdy krajowy “Monsieur Bitcoin” Jean-Pierre Landau powiedział, że nadmierna regulacja zapewni “trójpłaszczyznowe niebezpieczeństwo”

Źródło obrazu: 123rf.com