Komisja Finansów niższej izby francuskiego parlamentu przyjęła poprawki do ustawy podatkowej, która łagodzi podatki od sprzedaży kryptowalut

 

08.11.2018

 

Poprawki przyjęte przez Komitet ds. Finansów Zgromadzenia Narodowego odnoszą się do projektu rządowego projektu ustawy finansowej (PLF) na rok 2019. Jeżeli ostateczna wersja dokumentu zostanie zatwierdzona przez parlament, którego posiedzenie zaplanowano na następny tydzień, podatek od Sprzedaż krypto będzie równa podatkowi od dochodów kapitałowych.

Obecnie dochody kryptowalutowe są opodatkowane według stawki 36,2 procent. Jeśli poprawki do budżetu zostaną zaakceptowane, od 1 stycznia 2019 r. Stawka zostanie obniżona do 30 procent.

Rząd francuski aktywnie dostosował ustawodawstwo, aby uwzględnić nowe technologie, w tym waluty cyfrowe i Blockchain. Prezydent Emmanuel Macron powiedział kiedyś, że chciałby, aby Francja stała się “narodem startowym”, podczas gdy francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire twierdził, że kraj jest gotowy na rewolucję Blockchain.

We wrześniu Mair ogłosił, że rząd przyjął ramy prawne dotyczące wstępnych ofert ICO. Zgodnie z nowymi regulacjami francuski regulator rynków akcji Autorité des marchés financiers (AMF) jest uprawniony do wydawania licencji firmom, które mają na celu pozyskanie funduszy za pośrednictwem ICO. Ustawodawstwo oferuje również kilka zabezpieczeń dla inwestorów.

W międzyczasie rząd wciąż finalizuje PACTE – Plan działania na rzecz wzrostu i transformacji biznesu. Projekt zawiera pewne istotne zmiany francuskich ram prawnych w odniesieniu do aktywów kryptowalutowych i ICO.

Źródło obrazu: 123rf.com