Fundstrat Global Advisors, strateg rynkowy, ogłosił, że firma zacznie akceptować Bitcoina za pośrednictwem Bitpay

 

02.08.2018

 

Zgodnie z komunikatem prasowym nowa funkcja umożliwi inwestorom instytucjonalnym, a także doradcom finansowym, osobom fizycznym o wysokiej wartości netto i innym podmiotom korzystanie z Bitcoina do nabywania dostępu do sprawozdań Fundstrat dotyczących różnych sektorów finansowych.

Według dyrektora handlowego BitPay, Sonny’ego Singha, dodanie Bitcoina jako metody płatności dla Fundstrat umożliwi globalnej bazie klientów z Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej, dostęp do usług firmy.

Fundstrat dodaje Bitcoina jako metodę płatności

W lipcu firma BitPay otrzymała licencję BitLicense od organu regulacyjnego w Nowy Jork, która umożliwiła operatorowi prowadzenie transakcji kryptowalutowych oraz klientom używanie BTC do zakupów na całym świecie.

Współzałożyciel Fundstratu i szef działu badań Tom Lee skomentował, że przyjęcie płatności w BTC za pośrednictwem BitPay sprawiło, że proces ten jest znacznie prostszy, szybszy i tańszy.

Na początku lipca Lee powtórzył swoje stanowisko, że Bitcoin może osiągnąć od 22 tys., do 25 tys., dolarów do końca 2018 roku, wyjaśniając, że jego ostatnia prognoza nie jest przegraną w stosunku do poprzedniej prognozy wynoszącej 25 tys., dolarów. Wcześniej tego lata, 27 czerwca, szef badań technicznych Fundstrat przewidywał, że trend spadkowy BTC, który miał miejsce w czerwcu, zostanie odwrócony, jeśli Bitcoin będzie w stanie pokonać punkt oporu w wysokości 6 300-6400 USD.