Bankowość komercyjna skoncentrowana na kryptowalutach Galaxy Digital i Block.One przeprowadziły rundę inwestycyjną serii A o wartości 30 milionów dolarów na amerykańskiej platformie Good Money

 

11.12.2018

 

Dążąc do zrównoważenia własności użytkownika i częściowego dawania zysków i kapitału, Good Money zapewnia bankom i garstce powiązanych instrumentów finansowych posiadaczom kont w USA.

Inwestycja pochodziła głównie ze wspólnego funduszu Galaxy EOS VC, jednego z kilku funduszy pod nazwą Block.One.

“Nowoczesna bankowość jest główną siłą napędową tak wielu problemów, z jakimi mamy do czynienia jako społeczeństwo od nierówności ekonomicznych, rasizmu instytucjonalnego, destrukcji środowiska po korupcję polityczną”, powiedział w komunikacie prasowym założyciel Good Money Gunnar Lovelace.

Rynek neobankowy szybko zyskuje na popularności w porównaniu z tradycyjnymi dostawcami, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i poza nimi.

Europejskie podmioty, takie jak Revolut, dążyły do ​​łączenia ofert Blockchain i kryptowalut z usługami bankowymi, ukierunkowując wysokie opłaty za przelewy na banki, aby przyciągnąć użytkowników poza swoją strefę komfortu.

Good Money podąża za podobnym systemem porzucając opłaty bankomatowe i oferując każdemu użytkownikowi kapitał w firmie. Przed wprowadzeniem na rynek pozostaje nieznane, czy najnowsze dane wejściowe dotyczące finansowania stwarzają możliwość obsługi kryptowalut.

Tymczasem samo Galaxy stanęła przed trudnym rokiem. Okazało się, że firma straciła 136 milionów dolarów w trzecim kwartale, ponieważ spadły ceny kryptowalut. CEO Michael Novogratz pozostaje dobrej myśli i wierzy w powrót Bitcoina, mówiąc głównym mediom, że napływ inwestorów instytucjonalnych powinien przynieść rezultaty do drugiego kwartału 2019 roku.

Źródło obrazu: 123rf.com