Bank inwestycyjny Mike’a Novogratza, Galaxy Digital, stracił 136 milionów dolarów w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku

 

29.11.2018

 

Zrealizowane i niezrealizowane straty Galaxy III w 3 kwartale wyniosły 41 milionów dolarów, co w połączeniu z wynikami poprzednich kwartałów oznacza, że ​​w bieżącym roku firma straciła 136 milionów dolarów. Cena akcji firmy również spadła do rekordowo niskiego poziomu 55 procent w tym miesiącu.

Założona na początku tego roku firma wyjaśniła, że ​​straty były głównie spowodowane spadkiem cen głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ripple i Ethereum.

Galaxy Digital nazwał brak obrotów handlowych na kryptowalutach “przeczyną”, jednocześnie stwierdzając, że firma kontynuuje polepszanie i umacnianie ich interesów handlowych. Oprócz niskich obrotów handlowych, firma przypisała również ostatnie straty spowodowane zwiększoną konkurencją o możliwości arbitrażu.

Ostatnio Novogratz powiedział, że spodziewa się, że kryptowaluta będzie rosła w przyszłym roku, przyznając również, że rok 2018 był wyzwaniem dla Galaxy Digital. W wywiadzie dla Financial Times Novogratz przewidywał, że instytucje finansowe przejdą od inwestowania w fundusze kryptowalutowe  w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wcześniej w listopadzie Novogratz przewidywał, że Bitcoin osiągnie wysokość 20 tys., dolarów lub więcej w 2019 roku. W wywiadzie dla Financial News z Wielkiej Brytanii, ekspert z branży stwierdził, że Bitcoin może zakończyć ten roku w granicach 8 tys., dolarów.

Cena Bitcoina spadła poniżej progu 5 600 dolarów po raz pierwszy w 2018 r. 14 listopada. W zeszłym tygodniu rynki krypto spadł jeszcze bardziej, a kurs Bitcoina spadł poniżej 4 tys., dolarów.

Źródło obrazu: 123rf.com