Shivom zyskał przeważającą większość głosów aby otrzymać narzędzia ICOBox za pośrednictwem platformy ICOS

 

 

 

07.12.2017

Platforma ta pozwala społeczności posiadaczy tokenów ICOS głosować na to, co uważa za najbardziej obiecujące pomysły, a Shivom otrzymał największą liczbę głosów od czasu uruchomienia platformy w tym roku. ICOBox zapewnia gotowe rozwiązania ICO dla zwycięzców bez płatności z góry, w zamian za ich przyszłe tokeny.

Shivom wyróżnia się jako innowacyjna aplikacja technologii Blockchain, stosując ją do pracy w połączeniu z inną obiecującą technologią, genomiką. Medycyna genomowa obiecuje polepszyć zrozumienie i leczenie aż 7000 rzadkich chorób. Ekosystem będzie miał szerokie i potencjalnie transformatywne zastosowania o globalnym zastosowaniu.

Podstawową ideą Shivoma jest to, że DNA każdej osoby jest wartościową i zastrzeżoną informacją, a osoby fizyczne powinny posiadać te dane i móc decydować, w jaki sposób jest ona używana i kto może z niej korzystać, a ponadto otrzymywać coś w zamian za jej użycie.

Shivom Gourish Singla, COO, tłumaczy, że:

Kiedy przekazujemy nasze DNA do analizy genetycznej, nasze dane osobowe są często sprzedawane przez laboratorium firmom zewnętrznym, instytucjom badawczym i organizacjom non-profit. Shivom przestrzega prawa każdej osoby do własnych danych i prawo do jej sprzedaży, ale tylko wtedy, gdy sobie tego życzą. Każdy użytkownik będzie miał pełną, drobiazgową kontrolę nad tym, kto może zobaczyć lub uzyskać dostęp do swoich danych genomu. Ponadto, aby uzyskać informacje niezbędne do zbadania konkretnych chorób, nasza firma zamierza rekrutować pacjentów, oferując test za darmo.

W tym celu firma planuje wykorzystać technologię Blockchain, tę samą technologię, która jest podstawą wszystkich kryptowalut, aby stworzyć ekosystem z największą na świecie bazą danych poszczególnych sekwencji DNA.

Shivom Foundation, jako organizacja non-profit, zapewni nadzór nad bazą danych i doradztwo techniczne, zaoferuje usługi marketingowe i zasięg edukacyjny, stworzy zachęty dla współtwórców do dzielenia się swoimi danymi i ustanowi zasady dotyczące przejrzystości i postępowania.

W naszym kodzie genetycznym znajdują się różne rodzaje poufnych danych, które mogłyby zagrozić, gdyby były przechowywane w niewłaściwych rękach. W związku z tym baza danych Shivom będzie korzystać z technologii, takich jak najnowocześniejsza kryptografia, w celu zapewnienia prywatności, bezpieczeństwa i przejrzystości, podczas gdy blockchain zapewni integralność danych i zdecentralizowane podejście do ich przechowywania. Korzystanie z technologii blockchain nie ma obecnie realnego sposobu na zhackowanie jej lub przynajmniej jest ono o wiele mniejsze w porównaniu z tradycyjnymi systemami baz danych.

Projekt Shivom jest kierowany przez dyrektora generalnego, dr. Axela Schumachera, który łączy 20-letnie doświadczenie w dziedzinie genetyki oraz autorytatywne stanowisko na skrzyżowaniu opieki zdrowotnej i blockchain. Dołączyła do niego imponująca obsada z dziedziny genomiki i fintechu, w tym dyrektor operacyjny Gourish Singla, lider biznesu i przedsiębiorca społeczny; CMO Sally Eaves, Forbes Tech Council i Professor of FinTech oraz CSO Per Lind, współzałożyciel Fundacji IOTA.

Ważną częścią realizacji tej dalekosiężnej wizji będzie rozpoczęcie ICO od 10 stycznia 2018 r. i ma trwać do 10 lutego 2018 r. Shivom spodziewa się zebrać znaczną ilość środków za pomocą ICO, co pomoże rozwinąć zróżnicowane techniki, w tym uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, w celu optymalnego wykorzystania i czerpania maksymalnych korzyści z zestawu danych.

Aby osiągnąć ten ambitny cel, Shivom będzie korzystał z narzędzi technologii i marketingu opracowanych przez ICOBox do dystrybucji swoich tokenów OmiX, które zostaną utworzone w ilości 3 miliardów, co odpowiada liczbie par zasad w haploidalnym ludzkim genomie. Jedna trzecia z nich, około 990 milionów tokenów, zostanie rozdystrybuowana za pomocą ICO. Będą to funkcjonalne tokeny użytkowe, które można będzie wykorzystać w ekosystemie Shivom.