Gibraltar chce zalegalizować kryptowaluty

 

08.09.2017

 

Niedawno rząd Gibraltaru opublikował wnioski dotyczące ram DLT z Gibraltar Financial Services Commission. W sswojej wypowiedzi, Payas wspomina Gibraltara jako doskonałe miejsce dla ICO i inwestowania w przedsiębiorstwa kryptowalutowe.

Według Payas przedsiębiorcy DLT i CC szukają renomowanej jurysdykcji, w której mogą mieć swoją siedzibę i być regulowanym przez prawo, mogą bezpiecznie rozwijać swoją firmę i płacić podatki.

Dodaje:

Niniejsze rozporządzenie zapewnia takim przedsiębiorcom jak ja pieczęć zatwierdzenia , która jest bardzo ważna podczas wprowadzania do obrotu swoich produktów potencjalnym klientom lub inwestorom. Propozycje są również opracowywane, aby umożliwić Gibraltarskiej Komisji ds. Usług Finansowych maksymalną elastyczność w taki sposób, w jaki chcą regulować każdego licencjodawcę.

Ułatwienie inwestorom

Według Payas, fundusz z siedzibą w Gibraltarze to świetna opcja dla amerykańskich inwestorów, ponieważ podatek jest neutralny. Ponadto obecnie nie ma innych opłat, z wyjątkiem kosztów, które pomagają utrzymać fundusz.

Jeśli chodzi o opodatkowanie kryptowalut, Gibraltar jest interesującą opcją dla firm kryptowalutowych, opiera się on wyłącznie na zyskach od których płaci się tylko 10% podatku.