Giełda Bitcoin Bitfinex nagle wycofała się ze stanu Waszyngton po fiasku legislacyjnym

 

 

W komunikacie zamieszczonym przez użytkownika na Reddit, giełda musiałaby uzyskać licencję stanu umożliwiającą przesyłanie pieniędzy.
Ograniczenia Stanu Waszyngton

 

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy, toczyły się rozmowy z przedstawicielami departamentu ds. Instytucji Finansowych stanu Waszyngton (DFI) w sprawie działalności Bitfinex, w szczególności usług świadczonych na rzecz klientów stanu. Przedstawiciele DFI stoją na stanowisku, że nie mogą zaoferować usług platformowych mieszkańcom stanu Waszyngton bez uzyskania licencji.

 

Obecni klienci muszą do środy, 1 marca 2017 wycofać swe środki ze strony Bitfinex.

 

Zmiany w obsłudze kont i usługach

 

Mieszkańcy stanu Waszyngton nie mogą prowadzić działań na Bitfinex, ze skutkiem natychmiastowym, regulamin strony został uaktualniony. Jeśli nie będzie zmian, obecność klientów stanu Waszyngton na Bitfinex od teraz będzie równoznaczna ze złamaniem tego regulaminu.

 

Przepraszamy za niedogodności w tej kwestii.
Zarząd Bitfinex

 

Działalność firm na rynku kryptowalut napotyka na trudności w USA związane z odmiennymi wymaganiami regulacyjnymi w poszczególnych stanach. Przez cały kontynent, system licencji BLT spowodował masowy exodus startapów obecnych wcześniej w stanie, wraz z zablokowaniem użytkowników.

 

Bitfinex miał kłopoty w ostatnich kilku tygodniach, po tym, jak wcześniej wyszdedł zwycięską ręką ataku DDOS, jako że wzrost ceny Bitcoin przekierował handel.

 

Na początku bieżącego tygodnia, giełda Coinbase ogłosiła, że rezygnuje z działalności na Hawajach, w związku ze zwiększeniem wymogów odnośnie rezerw waluty fiducjarnej zabezpieczającej Bitcoin. Rezerwy te, mają być takie same lub większe niż ilość kryptowaluty.

 

Coinbase określiła te wymagania jako niepraktyczne i poprosiła klientów o wycofanie środków i zamkniecie kont.

06.03.2017