Giełda diamentów Cedex pozyskała ponad 6 000 diamentów o wartości ponad 50 mln USD, które będą przedmiotem obrotu na platformie

 

29.03.2019

 

Według raportu, powołując się na komunikat prasowy firmy, dostawa ma zapewnić, że przedsiębiorcy mają wystarczającą różnorodność opcji od uruchomienia swojego wspieranego diamentami funduszu Exchange Traded Fund (ETF). Raport twierdzi, że ETF Cedexu byłby pierwszym tego rodzaju.

Raport zauważa również, że firma współpracuje obecnie z giełdami, domami maklerskimi i emitentami ETF w celu zaoferowania interfejsu programowania aplikacji (API), który uprościłby integrację nowego aktywa z giełdami.

Cedex zebrał 20 milionów dolarów w marcu ubiegłego roku, aby rozwinąć zdecentralizowaną wymianę certyfikatu cyfrowego diamentu i wydał wersję beta w listopadzie ubiegłego roku.

Saar Levi, współzałożyciel i dyrektor generalny Cedex, cytowany jest w raporcie, wyjaśniając, że wierzy, iż technologia jego firmy zapewni większą płynność na rynku diamentów, „przekształcając diamenty w nową klasę aktywów”.

Źródło obrazu: 123rf.com