Gemini, założona przez braci Camerona i Tylera Winklevossa, zakończyła przegląd zgodności zabezpieczeń SOC 2 Type 1

 

30.01.2019

 

Organizacja, która przechodzi kontrolę SOC (Service Organisation Control) ma na celu upewnienie się, że spełniła kryteria usług określone przez Amerykański Instytut Biegłych Rewidentów (AICPA). Kryteria te dotyczą standardów poufności, bezpieczeństwa, prywatności, integralności przetwarzania i dostępności.

Zgodnie z zapowiedziami Gemini jest pierwszą firmą w branży kryptowalut, która poddała się takiemu audytowi. Audyt przeprowadziła firma Deloitte, która dokonała przeglądu aplikacji Gemini, infrastruktury, bazy danych klientów i systemów przechowywania kryptowaluty, które zawierają klucze do portfela online i offline.

Gemini zauważył również, że oprócz testu SOC 2 typu 1, poddany zostanie przeglądowi SOC typu 2 w 2019 r., w celu dalszego zapewnienia zgodności i wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Dodał, że: “ten dodatkowy poziom pewności dodatkowo potwierdzi skuteczność naszych kontroli wewnętrznych”.

W październiku 2018 r. Gemini zabezpieczyła ubezpieczenie kasowanych aktywów cyfrowych od firmy Aon. Cyfrowa ochrona ubezpieczeniowa uzupełniała już dostępne na rynku depozyty w dolarach amerykańskich, które są już dostępne w Federal Deposit Insurance Insurance.

Wcześniej w tym miesiącu Gemini rozpoczęła nową kampanię reklamową wzywającą do lepszej regulacji przestrzeni kryptowalutowej. Plakaty na taksówkach i w nowojorskim metrze zawierały slogany takie jak “zasady kryptowalutowe”, podczas gdy inne stwierdzały, że “pieniądze mają przyszłość” i reklamowały Gemini jako “krypto bez chaosu”. Szef marketingu w firmie Gemini, Chris Roan, powiedział:

“Wierzymy, że inwestorzy wchodzący w kryptowaluty zasługują na taką samą ochronę jak inwestorzy na bardziej tradycyjnych rynkach, stosując te same standardy, praktyki, przepisy i protokoły zgodności”

Źródło obrazu: 123rf.com