Huobi, trzecia co do wielkości giełda kryptowalut pod względem obrotów, uruchamia fundusz inwestycyjny dla firm z branży Blockchain

 

03.06.2018

 

Huobi, wraz z chińską firmą inwestycyjną NewMargin Capital i południowokoreańską firmą maklerską Kiwoom Securities Co., Ltd., wykorzysta fundusz o wartości 93 milionów dolarów, aby inwestować w startupy typu blockchain i wspierać współpracę między dwoma krajami. Trzecie przedsiębiorstwo, południowokoreańska Mirae Asset Financial Group, również podobno przystąpi do tej inicjatywy jako inwestor.

Wiadomość ta pojawia się zaledwie dzień po tym, jak rywal Huobi, Binance, obecnie największa na świecie giełda kryptograficzna, ujawniła własne plany stworzenia funduszu kryptowalutowego o wartości 1 mld USD, przeznaczonego na wsparcie dla startupów typu blockchain i krypto. Binance Labs wspierał już cztery projekty blockchain, w tym ostatnią rundę finansowania o wartości 30 milionów dolarów na kampanie MobileCoin zorientowaną na anonimowość.

Huobi wprowadził również na rynek nowy oparty na kryptografii fundusz ETF, oparty na niedawno uruchomionym indeksie rynkowym, który śledzi 10 najlepiej sprzedających się cyfrowych aktywów giełdy. Z siedzibą w Singapurze, Huobi niedawno uruchomił filię w Korei Południowej, a także ujawnia plany otwarcia biur w Londynie i San Francisco.

Huobi obecnie odnotowuje 24-godzinny wolumen obrotu w wysokości 1,27 miliarda dolarów.