Druga co do wielkości na świecie giełda, NASDAQ, ujawniła, że ​​siedem giełd krypto korzysta już z jej technologii monitorowania rynku

 

01.02.2019

 

Tylko dwie z tych siedmiu kolaboracji zostały do ​​tej pory nagłośnione – giełda bliźniaków Winklevoss “Gemini” i Vctrade, prowadzone przez japońskiego giganta usług finansowych SBI Holdings.

Gigant giełdowy podzielił się rygorystycznym systemem weryfikacji z graczami z branży kryptowalutowej, którzy chcą korzystać z technologii nadzoru, znanej jako system nadzoru rynku SMARTS. SMARTS to międzyrynkowe narzędzie do monitorowania różnych aktywów, które koreluje dane w czasie rzeczywistym i dane historyczne z wzorcami w celu wykrycia nielegalnych działań rynkowych, takich jak “spoofing” i “wash trading”.

Przedstawiciel NASDAQ powiedział, że firma ocenia potencjalnych klientów kryptowalut według trzech szerokich kryteriów – ich modelu biznesowego, KYC i AML, oraz modelu zarządzania i kontroli giełdy.

20 pracowników NASDAQ ma za zadanie ocenić, czy giełdy kryptowalut z którymi będą współpracować mają nie tylko techniczne możliwości, ale także “wartości moralne” do rozsądnego korzystania z narzędzia, które pozwala zapobiec manipulacji rynkowej.

Źródło obrazu: 123rf.com