Jamaica Stock Exchange (JSE) wybrała kanadyjską firmę Blockstation, aby ułatwić handel walutami cyfrowymi i tokenami

 

16.08.2018

 

Po wdrożeniu projektu JSE zapewni usługi handlu, notowania, wykonania i rozliczenia dla kryptowalut i tokenów.

Kirk Brown, Head Trader dla brokera z JSE, podkreślił, że dla inwestorów ważne jest “inwestowanie w aktywa cyfrowe za pośrednictwem tradycyjnych instytucji finansowych.” Marlene Street Forrest, dyrektor zarządzający JSE, powiedziała:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu w zakresie szkoleń i wsparcia zapewnianego przez firmę Blockstation, a także dlatego, że ich platforma transakcyjna zawiera znane zasady zgodności w celu zapewnienia uczciwego rynku.

Przed zawarciem transakcji pięciu brokerów uczestniczyło w warsztatach na żywo z przedstawicielami lokalnych organów regulacyjnych, a Blockstation zakończyło testy beta na Jamajce z uczestniczącymi instytucjami.

JSE podpisało także Memorandum of Understanding (MOU) z Blockstation, zgadzając się, że obie organizacje będą współpracować w przyszłości.

Kapitalizacja JSE Main Market wzrosła do 1,19 biliona USD po udanej pierwszej ofercie publicznej Mayberry Jamaican Equities pod koniec lipca bieżącego roku. Łączna liczba spółek notowanych na giełdzie osiągnęła 74 w tym roku, a łączna liczba papierów wartościowych to 107.